Şevval Şahin'den İngilizce Açıklaması: Ne Dedikleri Önemli Değil!

2018 Türkiye Güzeli Şevval Şahin, Raşit Bağzıbağlı’nın Kış koleksiyonunun tanıtımına katıldı. Tanıtım öncesi basın mensuplarıyla sohbet eden Şahin, geçtiğimiz günlerde çok konuşulan Türkçe-İngilizce karışımı röportajına da açıklık getirdi.

Şevval Şahin'den İngilizce Açıklaması: Ne Dedikleri Önemli Değil!

Geçtiğimiz yaz parti skandallarıyla gündeme gelen 2018 Miss Turkey güzeli Şevval Şahin, modacı Raşit Bağzıbağlı’nın kış koleksiyonu tanıtımına katıldı. 
Tanıtım öncesi Raşit Bağzıbağlı’yla beraber kameraların karşısına geçen Şahin, önemli açıklamalarda bulundu.

Şevval Şahin'den Türkçe-İngilizce Açıklaması:  İnsanların Ne Dediği Önemli Değil!

“EN SEVDİĞİM DİYEBİLİRİM..”
Modacı Raşit Bağzıbağlı için “En sevdiğim tasarımcılardan biri, hatta en sevdiğim diyebilirim” diyen Şevval Şahin, Miss Turkey’e seçildiğinde ilk çekimleri Bağzıbağlı’yla yaptığını kaydederek, ünlü modacının yerinin çok ayrı olduğunu vurguladı.

“FİZİĞİ ÇOK GÜZEL..”
Üzerindeki kıyafetin de Raşit Bağzıbağlı’nın tasarımı olduğunu söyleyen Şahin’e kıyafetinin çok cesur olduğu söylendi. Raşit Bağzıbağlı ise “Fiziği çok güzel, genç kız. Ne giysin? Giydiği her şeyi çok güzel taşıyor zten. Üzerinde taşıyan herkes tercih ettiği müddetçe çok rahat dekolte giyebilir.

Şevval Şahin'den Türkçe-İngilizce Açıklaması:  İnsanların Ne Dediği Önemli Değil!

“YAPMACIK DURMAK BENİM HEDEFİM DEĞİL..”
Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir Youtube programında yarı İngilizce yarı Türkçe ifadeler kullanarak konuşan Şahin, eleştirilerin hedefindeki isim olmuştu. Muhabirlerin bu röportajı hatırlatması üzerine konuya açıklık getiren Şahin şöyle konuştu:
“Aslında ben o videomun Youtube videosu olduğu için eğlenceli olmasını istedim. Gerçekten yapmacık durmak benim hedefim değildi. Nasıl hissediyorsam öyle konuştum. İnsanların ne dediği pek önemli değil ne hissettiğim önemli. Sonuna kadar kendimi Türk hissediyorum ve bundan gurur duyuyorum. O yüzden Miss Turkey’e katıldım.”

Şevval Şahin'den Türkçe-İngilizce Açıklaması:  İnsanların Ne Dediği Önemli Değil!

“TÜRKÇE’Mİ GELİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUM..”
Muhabirler, İngiltere doğumlu olan Türkiye güzeline Türkçe konuşurken zorlanıp zorlanmadığını sordu. Konuşurken zorlanmadığını ifade eden Şahin, “Ben hep İngilizce düşünüyorum. Sonra da Türkçe’ye tercüme ediyorum. O yüzden bazı noktalarda kasılma olabiliyor” diye konuştu.
Tıpkı Şevval Şahin gibi İngiltere doğumlu olan Raşit Bağzıbağlı, Şevval Şahin’i çok iyi anladığını kaydederek, “Biz hep İngilizce konuşuyoruz. Çünkü ben İngiltere’de büyüdüm ve Türkçe’yi sonradan öğrendim. 20 senedir İstanbul’da yaşıyorum ama anadilim İngilizce olduğu için onu çok iyi anlıyorum. Bir de şöyle bir algı var ‘Türkiye’de İngilizce konuşulunca cool olunuyor’ diye düşünen insanlar var. Ancak hiç öyle bir durum yok” ifadelerini kullandı.
Şevval Şahin, Bağzıbağlı’nın sözlerini onaylayarak “Ben zaten Türkçe’mi geliştirmek için çalışıyorum” dedi.

Şevval Şahin'den Türkçe-İngilizce Açıklaması:  İnsanların Ne Dediği Önemli Değil!

“YURT DIŞINDA İNGİLİZCE KONUŞUYORUM..”
Bir muhabirin “Arkadaşlarınızla da yarı İngilizce yarı Türkçe mi konuşuyorsunuz” sorusuna da cevap veren Şahin şu ifadeleri kullandı:
“Evet yani ben arkadaşlarımla hem İngilizce hem de Türkçe konuşuyorum. Yurt dışında full İngilizce konuşuyorum. Bazen ister istemez İngilizce kelimeler çıkıyor ağzımdan. Ben bunu problem olarak görmediğim için, kendimi kasıp full Türkçe konuşayım da diye bir kural koymadım. Nasıl hissediyorsam öyle konuştum”

“ŞEVVAL BU KONUDA ÇOK BİLİNÇLİ..”
Şevval Şahin’in sözlerinin üzerine konuşan Raşit Bağzıbağlı ise Şahin’in Türkiye’yi dünya güzellik yarışmasında başarıyla temsil ettiğinin altını çizerek “Onu orada görenler ‘Nasıl yani Türkiye’den gelip bu kadar güzel İngilizce konuşuyor’ dediği anda zaten bu bizim için gurur duyulması gereken bir şey. Zamanla kendini geliştirecektir zaten, Şevval bu konuda çok bilinçli bir Türk vatandaşı” ifadeleriyle Şahin’i destekledi.

“DİYECEK BİR ŞEYİM YOK..”
Geçtiğimiz yaz sık sık partilerle gündeme gelen güzel isme, ailesi tarafından herhangi bir yasak gelip gelmediği soruldu. Şahin bu soruyu cevapsız bıkarak, “Bu konulara diyecek bir şeyim yok. Teşekkür ederim” dedi.

Şevval Şahin'den Türkçe-İngilizce Açıklaması:  İnsanların Ne Dediği Önemli Değil!

İkili röportaj sonunda muhabirlere teşekkür ederek salona geçti.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER