Sette cinsel taciz iddiası: Kardeşimle ensest ilişki yaşamak istiyorum, öp beni!

Yaşamayanlar dizisi oyuncu Elit İşcan, dizinin başka bir oyuncusu Efecan Şenolsun tarafından cinsel saldırıya maruz kaldığını öne sürerek savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Şenolsun, 17 yıl 4 aya kadar yargılandığı davada hakim karşısına çıktı.

Sette cinsel taciz iddiası: Kardeşimle ensest ilişki yaşamak istiyorum, öp beni!

Geçtiğimiz yıl Blu TV'de yayınlanan Yaşamayanlar dizisi oyuncusu Elit İşcan, dizide abisi rolünü canlandıran Efecan Şenolsun, tarafından 'cinsel saldırı' ve 'alenen hakaret' suçlarından mahkemeye başvurmuştu. Şenolsun, 17 yıl 4 aya kadar yargılandığı davada hakim karşısına çıktı. Anadolu 19. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen ilk duruşmaya oyuncular sanık Efecan Şenolsun ve müşteki Elit İşcan ile taraf avukatları hazır bulundu.

"Suçlamaları sindiremiyorum"

Sözcü'de yer alan habere göre; sanık Efecan Şenolsun aylık gelirinin 3 bin lira olduğunu söyleyerek, rol arkadaşı olan Elit İşcan'a yönelik hakaret ve cinsel saldırıda bulunmadığını savundu. Şenolsun, "Dizinin son çekimleri sabaha karşı gerçekleşiyordu. Hazırlıklarımızı genelde karavanda yaparız. Elit İşcan'a yönelik bir hakaretim ve aramızda gerginlik olmamıştır. Senaryo gereği 'Allah belanı versin' şeklinde cümle sarf etmem gerekiyordu. Bu diyaloğu çekim yapılmadan önce tekrarladım. Fotoğrafta da görüleceği üzere kendisi ile samimi bir arkadaşlığımız vardır. Olay günü biz hiç yalnız kalmadık. Sürekli yanımızda insanlar vardı. Kendisine hiçbir şekilde cinsel saldırı ya da tacizde bulunmadım. Böyle bir isnatta bulunulmasını sindiremiyorum" ifadelerini kullandı.

"Kardeşimle ensest ilişki yaşamak istiyorum, öp beni!"

Olayın sabaha karşı yaşandığını söyleyen oyuncu Elit İşcan ise, "Sanık ile ilk temasım karavanda oldu. O sırada karavanda 3 kişi daha bulunuyordu. Bana 'Allah senin belanı versin, yanıma yaklaşma' şeklinde sözler sarf etmesi üzerine karavanı terk etti. Bu durum üzerine gerildim. Olayı prodüksiyon amirine anlattım. Bana 'Efecan şu an alkollü bir şey yapamıyoruz. İdare etmeye çalışıyoruz' dedi. Son çekimin yapılacağı çekim alanının içerisinde bulunan yıkık binanın duvarında otururken sanık yanıma geldi ve bana yandan sarılarak 'Kardeşimle ensest ilişki yaşamak istiyorum, öp beni' diyerek dudaklarını ve başını uzattı. Olay yerinden uzaklaşırken arkamdan gelerek bana sarıldı. Kendisini ittim ve 'Git başımdan' diyerek uzaklaştırdım. Bunun üzerine bana sinkaflı küfürler etti" diyerek yaşananları anlattı.

"Dizi reklamı yapılıyor algısı oluşmasın diye, 4 ay bekledim"

Mahkeme hakiminin neden olay yaşandıktan yaklaşık 4 ay sonra şikayetçi olduğunu sorması üzerine ise Elit İşcan, olayın yaşandığı gece yönetmene, ertesi gün ise yapımcı, avukatı ve Oyuncular Sendikası'na anlattığını söyleyerek, fikrini aldığı kişilerin bir süre beklemesi gerektiğini söylediklerini anlattı. İşcan, "İki olayın birbirine karışmasını istemedim, insanlar da dizinin reklamını yapmak için böyle bir açıklama yaptığım izlenimi oluşturmak istemedim" diye cevapladı. Mahkeme, bir sonraki celse tanıkların dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Efecan Şenolsun'dan paylaşım

Şenolsun, mahkeme süreci içerisinde haksızlığa uğradığını söyleyerek sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşımda bulundu.

Paylaşım şu şekilde:

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 12:07
YORUM EKLE