Sertab Erener'den 17 Yıl Sonra Gelen Eurovision İtirafı

Ünlü şarkıcı Sertab Erener, 17 yıl önce Türkiye’ye gurur gecesi yaşattığı “Everyway That I Can” şarkısı ile Eurovision’da nasıl birinci olduğunu anlattı.

Sertab Erener'den 17 Yıl Sonra Gelen Eurovision İtirafı

Ünlü şarkıcı Sertab Erener, katıldığı bir Instagram canlı yayınında 17 yıl önce “Everyway That I Can” şarkısıyla birinci olduğu Eurovision gecesini anlattı.

UMUDUMU KAYBETTİM

Türkiye için bir gurur gecesi haline gelen o gün çok heyecanlı olduğunu belirten Erener, ilk provada heyecandan elinin ve ayağının titrediğini belirterek, “Kendimi hep ‘Bu bir konser’ diye rahatlatmaya çalıştım. Hep tam tersi olur ya; bizi favori göstermeye başladıkları zaman da ‘Acaba birinci olmayacak mıyız?’ dedim. Bir ara umudumu kaybettim. Sıralamada aşağılara inmiştik çünkü. En son Belçika’nın verdiği puanla birinci olduk, sonrasını hatırlamıyorum” ifadelerini kullandı.

ÜZERİME GİYECEK BİR ŞEY YOKTU

Birinci olduktan sonra basın açıklamasını hangi şartlarda yaptığını da anlatan Erener, “Her şey bitti, kulise döndük. Beni tüm dünya basını bekliyor, ben kulisi temizliyorum! Üzerime giyecek hiçbir şeyim yok, yanıma elbise almamışım. Kötü bir tane fermuarlı bir şey bulduk, onunla basın toplantısına gittim" itirafında bulundu.

ŞARKI YENİDE OYLANDI

Öte yandan Eurovison, 2003 yılındaki yarışmanın şarkılarını tekrar oylamaya sundu. Sosyal medyadan yapılan oylamada Sertab Erener, 17 yıl sonra yine birinci oldu.

ERENER: GURUR VERİCİ

Sertab Erener, oylama sonucunun açıklanması sonrası yaptığı açıklamada, “17 yıl sonra Eurovision resmi kanalı tarafından yeniden yapılan oylamadan birinci çıkmak gurur verici gerçekten” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2020, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER