Sermiyan Midyat'ın cezası belli oldu! Eski sevgilisi Sevcan Yaşar'ı darp etmişti...

Birlikte yaşadığı ve kendisi gibi oyuncu olan kız arkadaşı Sevcan Yaşar’ı darp ve tehdit ederek hakaretlerde bulunduğu iddia edilen oyuncu Sermiyan Midyat’ın 3 ayrı suçtan 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada karar çıktı.

Sermiyan Midyat'ın cezası belli oldu! Eski sevgilisi Sevcan Yaşar'ı darp etmişti...

HER İKİ TARAFA 1.120 TL ADLİ PARA CEZASI

Sermiyan Midyat, haksız tahrik altında ‘Kasten yaralama’ suçundan 1.120 TL adli para cezasına çarptırılırken aynı davada ‘Kasten yaralama’ suçundan 1 yıla kadar hapsi istenen Sevcan Yaşar’ın da, aynı suçtan 1.120 TL adli para cezasına çarptırılmasına hükmetti. Sermiyan Midyat, ‘Hakaret’ ve ‘Tehdit’ suçlarından ise ayrı ayrı beraat etti.

Sermiyan Midyat'ın cezası belli oldu

Eski kız arkadaşı Sevcan Yaşar'ı darp ettiği iddia edilen oyuncu Sermiyan Midyat hakkında, 'Basit yaralama', 'Tehdit' ve 'Hakaret' suçlarından 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılırken aynı iddianamede Sevcan Yaşar hakkında da, 'Basit yaralama' suçundan 1 yıla kadar hapis cezası istenmişti.

Sevcan Yaşar Sermiyan Midyat

YUMRUKLADIĞI VE TEKMELEDİĞİ ANLATILDI

İstanbul Anadolu 25. Asliye Ceza Mahkemesi'nin basit yargılama usulüyle baktığı davada karar çıktı. Mahkemenin verdiği gerekçeli kararda müşteki sanıklar Sevcan Yaşar ve Sermiyan Midyat'ın aynı evde yaşadıkları, 16 Nisan 2020 tarihinde Midyat'ın sebepsiz yere bağırarak Yaşar'a hakaretler savurduğu, 'Bu evden gidemezsin' diyerek tehdit ettiği ve Yaşar'ı kapıdan çıkacağı sırada alınan doktor raporuna göre yaşamsal tehlike yaratmayacak şekilde yerde sürüklediği, yumrukladığı ve tekmelediği anlatıldı.

sermiyan midyatın cezası belli oldu

Sevcan Yaşar Sermiyan Midyat

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2021, 15:48

Selçuk Uzun

YORUM EKLE