Serdar Ortaç’tan Ahmet Kaya ile İlgili Dikkat Çeken ‘Beddua’ Çıkışı!

Serdar Ortaç’tan yıllar sonra pişmanlık itirafı geldi. Şarkıcı, 1999 yılında ‘Yılın En İyi 10 Müzik Yıldızı Yarışması’ ödül töreninde Ahmet Kaya’nın linç edilmesi ve ülkeyi terk etmeye zorlanması olayı nedeniyle çok pişman olduğunu söyledi ve ekledi: “Allah benim belamı versin…”

Serdar Ortaç’tan Ahmet Kaya ile İlgili Dikkat Çeken ‘Beddua’ Çıkışı!

Serdar Ortaç’tan yıllar sonra dikkat çeken pişmanlık itirafı geldi. Sanatçı, 10 Şubat 1999’da Magazin Gazetecileri Derneği’nin düzenlediği 'Yılın En İyi 10 Müzik Yıldızı Yarışması' ödül töreninde Ahmet Kaya'nın linç edilmesi ve ülkeyi terk etmeye zorlanması olayı nedeniyle çok pişman olduğunu dile getirdi.

“O GÜN ORADA OLDUĞUM İÇİN…”

YouTube’da yayınlanan Katarsis adlı programa konuk olan Serdar Ortaç, “O sahnede olmaktan pişmanım. O grubun içinde o anı yaşamaktan pişmanım” dedi. “Allah benim belamı versin o gün orada olduğum için… Herkes diyor ki, ‘çatal attın’. Hiçbir şey atmadım. Orada marş oku dediler… Binlerce kez özür diliyorum bütün Ahmet Kaya hayranlarından” ifadelerini kullandı ve ekledi: “En büyük pişmanlıklarımdan biridir rahmetlinin bu yaşadıklarına alet olmak. Allah benim belamı versin…”

NE OLMUŞTU?..

Ahmet Kaya, 10 Şubat 1999’da Magazin Gazetecileri Derneği’nin düzenlediği 'Yılın En İyi 10 Müzik Yıldızı Yarışması' ödül töreninde “Kürtçe şarkı söylemek, klip çekmek istiyorum” ifadelerini kullanmıştı. Bu sözlere tepki gösteren Serdar Ortaç, sahneye çıkıp Sibel Can’ın “Padişah” şarkısını “Bu devirde kimse sultan değil, hükümdar değil, padişah değil / Atatürk yolunda tüm Türkiye / bu vatan bizim / ellerin değil” şeklinde okumuştu.

Daha sonra Serdar Ortaç 10. Yıl Marşını söylemiş ve konuklar, Ahmet Kaya’yı linç ederek çatal bıçak fırlatmıştı. Yaşanan bu olay üzerine Kaya yurt dışına gitmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER