Selçuk Tektaş'ın ölümünün ardından Mahsun Kırmızıgül Sağlık Bakanlığı'nı eleştirdi: Aşılar erken alınsaydı insanlar ölmeyecekti!

Mahsun Kırmızıgül, ıAlişan'ın kardeşi Selçuk Tektaş'ın ölümünün ardından Türkiye'nin aşıya geç ulaşmasını ve aşılama hızındaki yavaşlığı eleştirdi.

Selçuk Tektaş'ın ölümünün ardından Mahsun Kırmızıgül Sağlık Bakanlığı'nı eleştirdi: Aşılar erken alınsaydı insanlar ölmeyecekti!

Dünyada milyonlarca kişiyi etkileyen corona virüse eğlence ve sanat dünyasını da vurdu. Son olarak Şarkıcı Alişan’ın kardeşi ve menajeri Selçuk Tektaş, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. 
Yaklaşık bir ay önce koronavirüse yakalanan Tektaş entübe edilmek üzere yoğun bakıma alınmıştı.  20 gün kadar yoğun bakımda kalan Selçuk Tektaş yaşam mücadelesin kaybetti. 

REAKSİYON VERMİŞTİ


Çok değil bir hafta kadar önce bir kaç hafta önce doktorlar, Selçuk Tektaş’ın reaksiyon verdiğini ve tedavi sürecinin olumlu gittiğini söylemişlerdi. 


Ama kalbi dayanamadı, Alişan ve ailesi bayramın ilk günü akşam saatlerinde gelen acı haberler sarsıldı.  Selçuk Tektaş, Teşvikiye Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Alişan ve ailesi cenazede zor anlar yaşadı.

MAHSUN KIRMIZIGÜL HASTANEYE KOŞTU

Alişan’ın eski dostu Mahsun Kırmızıgül haberi alır almaz hastaneye koştu, Alişan’ı yalnız bırakmadı.

MAHSUN KIRMIZGÜL'DEN AŞI ELEŞTİRİSİ 

Soyal medya üzerinden de başsalığı dilekkerini ileten Kırmızıgül, aşı tartışmalarını tekrar gündeme getirdi  Sağlık Bakanlığı’nı aşıya geç ulaşılması ve aşılamadaki yavaşlık üzerinden eleştirdi. Mahsun Kırmızıgül, Selçuk Tektaş’ın fotoğrafını paylaştığı gönderisine şu notu düştü. 

"AŞILARI EN GEÇ ALAN ÜLKE OLDUK"


"Bu ülkenin yönetimi aşıları erken alabilseydi binlerce insanı kaybetmeyecektik. Sevgili Alişan’nın kardeşi Selçuk Tektaş’da aşılansaydı belki ölmeyecekti, çocukları ise yetim kalmayacaktı. Türk bilim insanlarının bulduğu aşıyı almak için önemli ülkeler anında sıraya girdiler. Aşıları aldılar ve ölümleri büyük ölçüde önlediler

Ama biz o hayat kurtaran, etkili olan Biontech aşılarını almadık, ve o aşıları en geç alan ülkelerden olduk. Yazık çok yazık. Dün gece Selçuk’un ölümünü duyar duymaz hastaneye gittim… Feryatlar, figanlar yeri göğü inletiyordu. Ölümün ne denli acı ne denli yıkıcı olduğunu yerinde gördüm. İnanın yaşanılan acıların tarifi yok.

Çok üzgünüm. Sevgili Selçuk’un acılı ailesine ve sevenlerine, biricik abisi Alişan’a başsağlığı diliyorum."


 

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2021, 18:25

Ece Aydın


İletişim Hesapları
YORUM EKLE