Sedat Peker'in işaret ettiği o Defne kim? Defne Samyeli isyan etti

Sedat Peker, Twitter hesabından 'Defne' ismini vererek bir paylaşım yaptı. Sedat Peker'in ima ettiği 'Defne' kısa sürede Twitter'da TT oldu. İddialar akla Defne Samyeli'yi getirdi. Defne Samyeli, söz konusu iddialara isyan etti.

Sedat Peker'in işaret ettiği o Defne kim? Defne Samyeli isyan etti

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in Twitter hesabından yaptığı 'Defne' imasından sonra sosyal medyada hedef olan Defne Samyeli, Twitter hesabı üzerinden 'Kul hakkında sığdı mı?' başlığı altında bir açıklama yayınlayarak, "Kimmiş o Defne açıklasın. Şerefli olmak, topraklarımızda pek anlam yüklenen 'erkek gibi olmak' bunu gerektirir" dedi.

"BEN O DEFNE HANIM DEĞİLİM"

Twitter hesabı üzerinde paylaşımda bulunan şarkıcı Defne Samyeli, 'Kul hakkında sığdı mı?' isimli bir açıklama yayınlayarak şu sözlere yer verdi:

"Ben o Defne Hanım değilim. Ama görüyorum ki gündemde benmişim gibi bir algı oluşmuş, ya da yaratılmış. Son dönemin en popüler tweetlerinin yazarı Sedat Peker, bunlardan birinde bahsettiği 'Defne Hanım'ın soyadını da bahşederse, başta ben olmak üzere diğer kadın, anne, kız çocuğu Defne'ler durduk yere zan altında kalmaz iftiraya uğramaz. Yayınlarında sık sık Allah'a sığınan, karısının anneliğine, kızının gözyaşının kutsallığına, Kur'an'ın iftira ile ilgili hükümlerine ve de 'kul hakkı'na atıfta bulunan Sedat Peker, bu konularla ilgili sadece kendi ve ailesinin Allah katında imtiyazlı olduğunu düşünmüyordur sanırım."

SEDAT PEKER: ÖZÜR DİLERİM

Defne Samyeli'nin iddialar karşısında gösterdiği tepki sonrası Sedat Peker, Samyeli'den özür diledi. Peker, "Defne Samyeli hanımın tweetini gördüm. Bahse konu olan kişi kendisi değildir. Ben kendisini kastetmedim. Ancak yine de kendisinden özür dilerim, hem de tüm kalbimle özür dilerim." ifadelerini kullandı.

sedat peker defne samyeli özür

İşte Defne Samyeli’nin o paylaşımları:

defne samyeli sedat peker

defne samyeli sedat peker twitter

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2021, 21:16

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE