Şarkıcı Gülşen'den mahkeme kararına itiraz!

Konserinde İmam hatiplilere yönelik sözleri sebebiyle hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan dava açılan şarkıcı Gülşen'in karakolda imza verme şartı kaldırılırken, yurt dışına çıkış yasağının devamına karar verildi. Gülşen, avukatları aracılığıyla yurt dışı yasağının devamı yönündeki mahkeme kararına itirazda bulundu. İşte detaylar...

Şarkıcı Gülşen'den mahkeme kararına itiraz!

Ataşehir'de 30 Nisan 2022'de verdiği bir konserde İmam Hatip Liselilere yönelik söylediği "İmam hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor" sözler nedeniyle hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan dava açılan Gülşen Çolakoğlu, hakim karşısına çıktı. Şarkıcının yargılandığı davada verilen ara kararla 'en yakın karakola imza verme' şeklindeki adli kontrol kaldırılırken yurt dışına çıkış yasağının devamına karar verildi.

Şarkıcı Gülşen'den mahkeme kararına itiraz!

YURT DIŞI YASAĞININ DEVAM ETMESİNE İTİRAZ EDİLDİ

Şarkıcı Gülşen'in avukatı Emek Emre, bugün görülen duruşmada yurt dışı yasağının devamı yönündeki mahkeme kararına itirazda bulundu. Üst mahkemeye gönderilmek üzere duruşmanın görüldüğü İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi'ne sunulan dilekçede, yurt dışı yasağının devamı yönündeki kararın haksız ve hukuka aykırı olduğu belirtildi.

Şarkıcı Gülşen'den mahkeme kararına itiraz!

"OĞLU 3 YILDIR İSPANYA'DA EĞİTİMİNE DEVAM EDİYOR"

Dilekçede, "Yurt dışına çıkamam suretiyle uygulanan adli kontrol tedbiri isnat edilen suç ve alınması muhtemel ceza bakımından ölçülülük ilkesi ile bağdaşmamıştır. Ayrıca adli kontrol tedbirinin, seyahat hürriyetini bağlamanın yanı sıra annelik sorumluluklarını da ifa etmesini engellemektedir. Oğlu 3 yıldır İspanya'da eğitimine devam etmektedir. Yurt dışı yasağı nedeniyle küçük Azur annesinden, müvekkil de oğlundan hukuksuz şekilde mahrum bırakılmaktadır. Müvekkil evladına ne diyeceğini bilemez durumdadır" denildi.

Şarkıcı Gülşen'den mahkeme kararına itiraz!

Söz konusu yurt dışına çıkış yasağının kaldırılması veya daha ölçülü bir adli kontrol tedbiri olan güvence teminatı ile değiştirilmesi talep edildi. Değerlendirmeyi, olan nöbetçi İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi yapacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER