Şarkıcı Gülay'dan üzücü haber

İki kez yakalandığı kanser hastalığını yenmeye başaran ünlü şarkıcı Gülay, bu akşam rahatsızlanarak acil servise kaldırıldı. Sevilen şarkıcının hastaneden görüntüleri de paylaşıldı.

Şarkıcı Gülay'dan üzücü haber

MAGAZİN BURADA HABER MERKEZİ

90'lı yıllarda piyasaya sürdüğü Cesaretin Var mı Aşka adlı şarkısıyla hafızalarda yer eden şarkıcı Gülay, sevenlerini korkuttu.

Apar topar hastaneye götürüldü

Daha önce iki kez kanseri yenen 49 yaşında şarkıcı, trombosit düşüklüğü nedeniyle bugün öğlen saatlerinde İstanbul Taksim İlk Yardım Hastanesi'ne kaldırıldı. Vücudunda enfeksiyon tespit edilen Gülay'ın, trombosit seviyesinin kritik sayılan 21 seviyesine indiği belirtildi. Gece 23.30'a kadar acil serviste müşahede altında tutulan ünlü şarkıcı, hematoloji bölümü bulunan Okmeydanı Hastanesi'ne sevk edildiği öğrenildi. Hastanede çekilen görüntülerde, Gülay'ın bilincinin açık ve moralinin yerinde olduğu görüldü.

Destek amacıyla saçlarını kazıtmıştı

Gülay, 10 sene önce böbrek kanserine yakalanarak tek böbreğini kaybetmiş, ardından mesane kanseri teşhisi konmuş ve bu mücadeleden de zaferle çıkmayı başarmıştı. Geçtiğimiz yaz aylarında da, kemoterapi hastalarına destek amacıyla düzenlenen Saçım Saçın Olsun kampanyaya katılan sevilen şarkıcı, saçlarını kazıtmıştı. Kanser hastalarının tıbbi tedavi kadar morale de ihtiyacı olduğunun altını çizen Gülay, kanserle mücadele kapsamındaki tüm kampanyalara da dahil olacağını açıklamıştı.

Gülay, kanser hastalarına saçlarıyla umut oldu

Şarkıcı Gülay kimdir?

Türk halk müziği şarkıcısı Gülay, 24 Mayıs 1970 tarihinde İstanbul'da doğdu. Müzik hayatına, babası olan ünlü müzisyen ve besteci Eyüp Ercan Sezer'in bağlama ile çaldığı türkülere eşlik ederek 5 yaşında başladı ve babası tarafından eğitildi.

Gülay aynı zamanda uzun yıllar diş teknisyenliği yaptı fakat müziğe olan tutkusundan dolayı teknisyenliği 2000 yılında tamamen bırakıp, 2001 yılında Kuzey Kıbrıs'ta Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Bölümü'nde kompozisyon eğitimi almaya başladı. 2007 yılında okuduğu bölümden, birincilikle mezun oldu. Gülay'ın, Gülay Sezer adıyla 1988'de çıkardığı arabesk albümü Her Akşam'ı, 1995 yılında BMG Müzik'ten çıkan Cesaretin Var mı? ve 1997'de yine BMG'den çıkan Bir Sevi Masalı adlı pop albümleri izledi.

Daha sonra BMG Müzik'ten ayrılan Gülay, albüm çalışmalarına ara vererek 1999 yılında BRT Televizyonu için Damlalar isimli halk müziği programını hazırlayıp sundu. 2001 yılında Kalan Müzik'ten Damlalar, 2003 yılında Damlalar 2 adlı halk müziği albümlerini ve 2005 yılının başında da Adı Yok isimli pop albümünü çıkardı. 2006 yılında Seyhan Müzik imzasıyla Dalgalar isimli halk müziği albümünü, 2011 yılında ise yine bir pop albümü olan Aşkhane'yi çıkardı.

Bunun dışında İstanbul Kanatlarımın Altında adlı filmin Aşk adlı şarkısının sözlerini yazdı ve seslendirdi. Ayrıca Yaşama Hakkı adlı filmin aynı adı taşıyan şarkısının sözlerini yazdı ve seslendirdi. Hamam isimli film için İstanbul Uyurken adlı besteyi ve tüm bunların yanında birçok televizyon dizisinin jeneriklerini seslendirdi. 2008 yılında Düğün Şarkıcısı adlı dizide rol aldı.

Gülay, Konya Selçuk Üniversitesi'nden 3 yıl boyunca müzik dalında Yılın İletişimcileri ödülünü, 1996 yılında İFA Müzik Ödülü'nü, 2000 yılında Motif Halk Bilim Ödülleri'nden Müziğe Teşvik ödülünü, yine 2000 yılında Türkiye Yazarlar Birliği'nden Yılın Programcısı ödülünü, 2001 yılında Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği'nden En İyi Halk Müziği Programı ödülünü, 2007'de 34. Altın Kelebek En İyi Türk Kadın Solisti Ödülü'nü aldı.

15 Şubat 2015 tarihinde, müzisyen Serkan Boran ile evlenen Gülay'ın 1992 doğumlu Nilban adında bir kızı vardır.

Gülay - Cesaretin Var mı Aşka?

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 23:59
YORUM EKLE