Şarkıcı Altay'ın annesi Rabia Biber hayatını kaybetti

Şarkıcı Altay'ın annesi hayatını kaybetti. Rabia Biber'in cenazesinin, memleketi Rize'de defnedileceği öğrenildi.

Şarkıcı Altay'ın annesi Rabia Biber hayatını kaybetti

Şarkıcı Altay'ın annesi Rabia Biber hayatını kaybetti. "Altay" olarak tanınan ünlü şarkıcı Altay Biber, annesi Rabia Biber'in yarın Rize İkizdere Merkez Camii'ndeki cenaze namazının ardından defnedileceğini açıkladı. 

Şarkıcı Altay kimdir?

1970 yılında Rize'de dünyaya gelen Şarkıcı Altay, Türk pop müziği üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Şarkıcı Altay'ın tam adı Mehmet Altay Biber'dir ancak sahne adı olarak yalnızca ismini kullanmaktadır. İTÜ Gemi Makine Mühendisliği'ni kazanan, ancak kayıt olmayıp Karadeniz Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'ne yazılan Altay Biber, bu bölümü yarıda bırakmıştır.

Şarkıcı Altay kiminle evli?

1987 yılında konservatuara giren Altay, 6 yıllık eğitiminin ardından iş ve okulu brir arada yürütemediği için bu eğitimini de tamamlamamıştır. Ağabeyine alınan saz ile müziğe ilgi duymaya başlayan Altay, müzik kariyerini bu sayede yönlendirmiştir. 39 yaşındaki Altay, Gülsüm Biber ile evlidir. 

Şarkıcı Altay albüm ve şarkıları

İlk albümü Kalpsizin'i 2000 yılında çıkaran Altay, Yolcu Yolunda Gerek, Anadolu'dan Dünyaya, Öyle Olsun, Zor Bulursun, Şekil A, Sana Bayılıyorum, Elma, Bi'şey Söyle, Kalp Gözüm gibi albüm ve single çalışmalarıyla hayran kitlesi kazandı. 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER