Sanatçı Seda Sayan'ı Sessiz Bırakan O Soru

Sosyal medya hesaplarından bilimsel olarak doğruluğu ispatlanmamış sağlık ürünlerini "sağlığa faydalı" gibi ifadelerle gerçekle alakası olmayacak şekilde pazarlama yapan Sanatçı Seda Sayan "sahtecilik" cezası kesildi. Sayan, dün akşam bir mekan çıkışı objektiflere takıldı. Muhabirlerin, ürün tanıtımı yüzünden yediği cezanın hatırlatılması üzerine sessiz kaldı.

Sanatçı Seda Sayan'ı Sessiz Bırakan O Soru

Seda Sayan, geçtiğimiz akşam, bir mekanda arkadaşları ile bir araya geldi. Habertürk'ten Tolga Aslan'ın haberine göre; çıkışta ayaküstü muhabirlerle sohbet eden Sayan, "Bir proje toplantısı mı var?" sorusuna, "Hayır arkadaşım ile yemek yedim şimdi de evime gidiyorum" şeklince cevap verdi.

Daha sonra gazetecilerin, sosyal medya üzerinden 'sağlıklı' olduğu gerekçesiyle tanıttığı ürün yüzünden ceza alması hatırlatılan Seda Sayan, sorulara yanıt vermedi.

Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu Başkanlığı, Seda Sayan ve ürünün reklamını yapan diğer ünlülere 104 bin 781 TL para cezası vermişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2020, 17:49

Tutku Bingöl

Ekip arkadaşlarım ile birlikte magazin alanındaki deneyimlerimizle sizlere eksiksiz, hızlı ve doğru haberler veriyoruz. Gündemdeki sıcak olayları Magazinburada.net'de bulabilirsiniz. Soru, görüş ve önerileriniz için bize sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz. İyi okumalar...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE