Salma Hayek'in eşinden Notre Dame'ın inşası için bağış

Paris'in simgesi Notre Dame Katedrali'nde çıkan yangından sonra büyük hasar gören katedralin yeniden inşası için Fransız milyarder François-Henri Pinault harekete geçti.

Salma Hayek'in eşinden Notre Dame'ın inşası için bağış

Hollywood yıldızı Salma Hayek'in kocası François-Henri Pinault Notre Dame Katedralinin yeniden inşası için 100 milyon euro bağış yapacağını açıkladı. Fransız iş adamı, "Böyle bir dramla karşı karşıya kalan herkes, mirasımızın mücevherine hayat vermek ister" dedi.

100 MİLYON EURO BAĞIŞ YAPACAK

Meksikalı aktris Salma Hayek'in eşi olan Pinault, "Notre Dame'ın yeniden inşasına katılmak için 100 milyon euro'luk bir bağış yapmaya karar verdik .Bu trajedi, tüm Fransızları ve manevi değerlere bağlı olan herkesi etkiledi" ifadelerini kullandı.

​Bünyesinde Gucci, Yves Saint Laurent ve Alexander McQueen gibi pek çok lüks firmayı barındıran Kering şirketinin başkanı ve CEO’su François-Henri Pinault, Notre Dame için 100 milyon euro bağışlayacağını duyurdu. Pinault, Le Monde gazetesine yaptığı açıklamada, bu miktarın Notre Dame’ı tamamen inşa etmeye yetmesini umduğunu söyledi.

Fransa basını 11 iş insanın da bağış yaptığını belirtirken, ilerleyen günlerde daha fazla insanın dayanışma göstereceği vurgulandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER