Şair İsmail Yılmaz'ın Ahmet Kaya'ya benzerliği şaşırttı

Eski milli boksör, şimdilerin şairi İsmail Yılmaz'ın rahmetli sanatçı Ahmet Kaya'ya olan benzerliği herkesi şaşırttı.

Şair İsmail Yılmaz'ın Ahmet Kaya'ya benzerliği şaşırttı

Geçtiğimiz haftalarda bir şiir albümü çıkaran İsmail Yılmaz, kendisini yolda görenlerin gözlerine inanamadığını söyledi.

İsmail Yılmaz, "Ahmet Kaya hem şarkıları hem de duruşuyla, Türkiye'nin en önemli sanatçılarından biriydi. Rahmetliye hem görüntü hem ses olarak benzemekten çok mutluyum. Ahmet Kaya'nın yaşamını anlatacak bir sinema filminde seve seve oynarım" açıklamasını yaptı.

"GÜLTEN KAYA İLE TANIŞMAK İSTİYORUM"

"Gülten hanım  ile tanışmak istiyorum, bana destek olursa çok sevinirim. Amacım Ahmet Kaya'ya olan benzerliğimi kullanmak değil. Onun yerini kimse dolduramaz tabii. Bizler Ahmet Kaya'nın tırnağı olamayız" şeklinde konuştu. Amacının şiirlerinin herkes tarafından bilinmesini duyulmasını sağlamak olduğunu da belirten İsmail Yılmaz'ın şiir albümünü ünlü sanatçı Selda Bağcan'ın şirketi Majör Müzik çıkarttı. İsmail Yılmaz'ın okuduğu şiirlerin müziklerini Ahmet Kaya'nın aranjörü Osman İşmen'in yaptığı öğrenildi.  

Yılmaz, yarın saat 14.15'de, Oylum Talu Söz Sende programıyla Habertürk'te olacak. 

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2019, 15:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nur
Nur - 2 yıl Önce

Bu adamın tiktokta bütün canlı yayınlarında bulundum. Kendisi çok tatlı, hoş sohbetli güler yüzlü çok kaliteli biri. Her gencin yanında böyle manevi bir abisi olmalı bence.

SIRADAKİ HABER