Sahnede Murat Övüç'ten Yeşim Salkım'a Açık Küfür

Pınar Gültekin cinayetinin ardından eskiden verdiği bir röportaj yüzünden tepki çeken Murat Övüç, Yeşim Salkım ile karşı karşıya gelmişti... Sosyal medya fenomeni Murat Övünç sahneden şarkıcı Yeşim Salkım'a küfür etti. Salkım, kendisine küfreden Övünç'ün videosunu paylaşarak tepki gösterdi.

Sahnede Murat Övüç'ten Yeşim Salkım'a Açık Küfür

Muğla'da 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in öldürülmesinin ardından Murat Övüç'ün geçmiş yıllara ait bir röportajı ortaya çıkmış ve tepki çekmişti. Övüç, ortaya çıkan bir videosunda, "Ne olacak bu kadınlar? Şiddete uğradık, tacize uğradık, bizi vurdular. Tutun dilinizi! Kadın her zaman erkeğin bir adım gerisinde olmak zorunda" ifadelerini kullanan sosyal medya fenomeni Murat Övüç'e en sert tepki Yeşim Salkım'dan gelmişti.

"HADDİNİ AŞIP..."

Salkım, yaptığı açıklamada, "Eğer haddini aşıp da bize kadınlığı öğretmeye kalkarsan seni o takip eden ve arkanda olduğunu zannettiğin kadınlar da kurtaramaz. Sen ve senin gibiler bu ülke de kadının yerini konumlandıracak en son insanlarsınız. Kadın erkeğin bir adım gerisindedir" gibi kullandığın basiretsiz ve çirkin sözlerin yüzünden ve sen ve senin gibi maalesef toplumu yanlış yönlendirenler yüzünden bugün bir genç bir kadın daha varilden ceset torbasına kondu. Haddinizi bilin!'' ifadelerini kullanmıştı

YEŞİM SALKIM'A KÜFÜR

Murat Övünç, sahnede şarkı söylemeden önce yaptığı konuşmada, Yeşim Salkım'ın ismini kullanarak açıkça küfür etti. Aynı küfrü art arda kullanan Övünç'e Yeşim Salkım'dan tepki geldi. Övünç, Salkım'a küfrederken orada bulunan dinleyicilerin kahkahalarla gülmesi ise tepkilere neden oldu.

Murat Övünç'ün kendisine küfür ettiği videoyu sosyal medya hesabından paylaşan Salkım, "Yorum sizin... 'Nerede mağdur  kadın var, ben yanındayım' diyen bu zavallı sizlere emanet. Ben çok şükür hiç o ağzına aldığı küfürle anılmadım. Şimdi Murat Övünç keşke o ağzından çıkanı duysan. Unutma kontrolsüz güç güç değildir. Bu ülke çok gördü. Senin gibileri yok oldular; yazık sana" dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2020, 10:56

Seçil Balık

Görsel ve yazılı medya üzerindeki deneyimlerimle siz değerli magazinburada.net okuyucularına kaliteli içerikler üretmek için buradayım. Ekip arkadaşlarımızla beraber en doğru ve en hızlı bilgileri sizlere aktarıyoruz. Bizi takipte kalın sevgiler...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE