Şahika Ercümen'den tatil pozu

Serbest dalış dünya ve Türkiye rekortmeni, milli sporcu Şahika Ercümen, sosyal medya hesabından deniz keyfi yaptığı anları takipçilerinin beğenisine sundu.

Şahika Ercümen'den tatil pozu

Serbest dalış dünya ve Türkiye rekortmeni olan, milli sporcu Şahika Ercümen, sosyal medyayı en aktif kullanan isimler arasında bulunuyor. Ercümen, son olarak tatilde çekildiği bir karesini sosyal medya sayfasından takipçilerine sundu. Milli sporcunun  yaptığı bu bu paylaşımı takipçileri ‘Deniz kızı’ olarak yorumladı ve binlerce beğeni aldı.

ŞAHİKA ERCÜMEN KİMDİR?

16 Ocak 1985 tarihinde Çanakkale'de hayata merhaba diyen başarılı sporcu Şahika Ercümen, Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden mezun olmuş, yine aynı üniversiteden yüksek lisans eğitimi almıştır. 2006 senesinde İspanya'da katıldığı Serbest Dalış Dünya Şampiyonası'nda derece elde etti ve Türkiye rekoru kırdı.

Ercümen, 2007 yılında Ankara ODTÜ kapalı yüzme havuzunda düzenlenen dinamik apnea Türkiye Şampiyonası'nda elde ettiği başarı ile ismini duyurmayı başarmıştır. Başarılı sporcu tek nefeste 145,35 metre giderek Türkiye rekoru kırdı.2008 yılında ise sakat olarak katıldığı Serbest Dalış Avrupa Şampiyonası'ndan 4. olarak olarak döndü.

Ocak 2017'de Survivor isimli yarışmaya katılan Ercümen, 2019 Şubat'ta ise 3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi kapsamında gittiği "beyaz kıta"da ilk dalışını yaparak adını tarihe yazdırmayı başardı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER