Şahan Gökbakar ‘Recep İvedik 6’yı anlattı

Şahan Gökbakar, gösterime girmesine sayılı günler kalan “Recep İvedik 6”yı Magazinburada’ya anlattı. 

Şahan Gökbakar ‘Recep İvedik 6’yı anlattı

Şahan Gökbakar’la; özel hayatından sağlığına,  projelerinden ilk yönetmenlik denemesine, “Recep İvedik 6”nın çekimlerinden projelerine kadar her şeyi konuştuk. 

İlk yönetmenlik denemesinde Zengo’yu çekmiş

Recep İvedik 5’ten sonra neler oldu hayatınızda?
-Bu zaman zarfında, Zengo’yu çektik, benim ilk yönetmenlik denemem. Yasemin Sakallıoğlu’Nun filmi. O da yine bizim yapım şirketimizden çıkacak. 2020 Şubat veya Mart ayında vizyonda olacak. Onun dışında ailemle vakit geçirdim. İşten kalan zamanlarda ailemle değil, ailemden kalan vakitlerde iş yaptım. Çünkü zaman çok önemli bir daha geri gelmiyor. Böyle yaşamaktan mutluyum.

‘Recep İvedik 6’yı tanıyalım. Rekor geliyor mu?

Filme dönelim, fragmanı 20 milyon izlendi değil mi?
-Tepkiler çığ gibi büyüdü. Bu bizi mutlu ediyor tabi. Gişeyle ilgili kafamda rakam oluşuyor tabii, ama bir
7 milyon 450 bin izlenmeye yol almıştı. Arasında 3 yıl var, inşallah geçer, özlemişlerdir. Seri filmlerin birbirini geçmesi çok zor. Ama bizde hepsi birbirini geçti. İnşallah hak ettiği ilgiyi görür.

Recep İvedik 6’nın konusu? İçeriğinde neler var?

Filmin konusundan bahsedelim biraz, nasıl bir macera bekliyor bizi?
-Bu sefer Recep Konya’ya gidecekken Kenya’ya gidiyor yakın arkadaşı Nurullah’la beraber. Küçük bir telefon acizliği yaşıyor turizm acentesi ile. Sonra da Recep İvedik’in Afrika’da neler yapabileceğini hayal etsin herkes. Elimizden geldiği kadar zevkli, keyifli anlar yaşadık. Setimizi Karacabey’de kurduk, burada 2 tane afrika köyü inşa ettik. Longoz ormanları var burada, deniz seviyesinin altındaki ormanlar. Göz alabildiğine düz arazisi de var, dolayısı ile Afrika’ya benzer bir bitki örtüsü var. Prodüksiyon ülkemizde kalsın, hem de daha rahat çalışırız diye burada başladık. 

-2 tane hayvan var tridi ile yapıldı, diğeri de İspanya’dan geldi. Suratı ve bazı organları 3 kişilik ekiple kontrol ettik. Reklamlarda başarılı işler yapmış bir ekip bulduk. Onlar da çok memnun oldu, güzel bir prodüksiyon oldu. Birbirini takip eden çok komik sahneler var. Favori sahne olacak çok sahne var bu serüvende.

Türkiye’de siyahi cast’ı yapmak daha kolaymış

Çekim sırasında gülmekten kırıldığınız anılar oldu mu?
-Çok fazla oldu ama, filmde 80-90 kadar oyuncu kadrosu ile çalıştık. Normal bir cast yapmaktan daha kolay oldu siyahilerle çalışmak. Buraya okumaya gelmiş öğrenciler çok fazla. Onlar iöin de değişik bir deneyim oldu. Bir aya yakın Bursa’da kaldılar onlar da. Harlem gibi oldu Karacabey. Halka da eğlenceli, değişik bir şey oldu. 

Recep İvedik 6 ne zaman vizyona girecek?

Film biteli çok oldu aslında, neden beklediniz bu kadar?
-Evet, genelde bizim uğurlu ayımız Şubat. Özellikle sinema yasası ile ilgili gelişmelerden dolayı erteleme yaptık. Filmimizi 2018 yazında çektik, hem de bazı şeyler yerine daha iyi otursun istedik. Kültür Bakanımıza teşekkür ediyorum burdan da. Yasanın üzerinde çok hassas durdular. Sinema seyircisi neye ne kadar harcadığını çok daha net bilecek.

Cem Yılmaz – Yılmaz Erdoğan – Şahan Gökbakar bir arada

Cem Yılmaz veya Yılmaz Erdoğan’la ortak projede yer alır mısınız?
-Çok güzel olur, biran önce başlamakta fayda var. Çocukluğumuzda izlediğimiz kadrolar Zeki Alasya, Metin Akpınar, Kemal Sunal, Adile Naşit, çok dolu kadrolar. Hepsi kendine göre star isimlerin birararay geldiği filmler izliyorduk. Biz de yeni nesillere böyle bir şeyi neden sunmayalım. Birkaç fikir var Yılmaz Erdoğan’la, Cem Yılmaz’la konuşmuştuk. Böyle bir proje var, pişme aşamasında. İsteriz, çok keyifli olur.

Şahan Gökbakar nasıl zayıfladı? Ketojenik beslenme yöntemi

Sizi biraz zayıflamış gördüm, özel bir şey yapıyor musunuz?
-Yeme alışkanlığında bir yol değiştirdim. Ketojenik beslenme diye programa başladım kendi kendime. Yaklaşık 5-6 ayda 28-30 kilo verdim ve kendimi daha iyi hissettim. Formumu buluyorum yavaş yavaş. Eşimin desteğini gördüm, 2 tane dünya tatlısı evladımız varç Aradığım huzurun bu olduğunu fark ettim. Ünlü hayatının dışında bir hayat yaşayarak, ışıkları sadece işimizin parçası olduğu zaman görerek, onun dışında normal hayat yaşayarak buldum diyebilirim.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2019, 16:37

Nurcan Şahin

YORUM EKLE