Şafak Sezer'den Kerem Bürsin'e cevap: Daha çok ekmek yemesi lazım!

Ünlü oyuncu Kerem Bürsin geçtiğimiz günlerde katıldığı söyleşide "Yabancı oyuncular kendilerini bir şey sanmıyor. ‘Dünyaları ben yarattım' diye bağırmıyorlar" sözleri ile yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Şafak Sezer, Kerem Bürsin'e cevap verdi.

Şafak Sezer'den Kerem Bürsin'e cevap: Daha çok ekmek yemesi lazım!

Özel hayatı ile sık sık magazin basınında yerini alan ünlü oyuncu Kerem Bürsin, sinema söyleşisine katılmıştı. "Amerika'daki setlerle Türkiye'deki setleri kıyaslarsan en büyük fark ne?" sorusuna Bürsin, "Biz daha çok çalışkanız, disiplinliyiz. Oyunculardan bahsedecek olursak pek bir şey diyemeyeceğim, dilim varmıyor ama onlar kendilerini bir şey sanmıyorlar desem anlar mısınız? Yani 'dünyaları ben yarattım, burası benim setim kardeşim' diye bağırmıyorlar" yanıtını vermişti.

Bürsin, "Yeşilçam'daki sıcaklığı şu an Türk sineması yakaladı mı sence?" sorusunu ise "Kesinlikle hayır. Türk sineması kötü değil ama o sıcaklık yok! Bunun nedeni de sinemaya herkes ticari olarak bakıyor. Türkiye bir film sektörü değil, dizi sektörü. Dizilerimiz izleniyor ama filmlerimiz izlenmiyor. Bu acı bir durum" şeklinde cevaplamıştı.

60. Yıl Avrupa Marka Ödül Töreni'ne katılan Şafak Sezer, Kerem Bürsin'in sözlerine yanıt verdi. Şafak Sezer, "İçinde yatan da şımarmak yani. Çünkü bu meslek karşındaki insanın 'Sizi çok seviyorum' diyerek şımartmasıyla oluyor. O yüzden Türkiye'de öyle oyuncular, öyle kaliteli aktiristler var ki, dünyaya taş çıkartırlar. 19 saat, 20 saat çalışıyorlar. Kerem Bürsin'in, Antonio Banderas'ın yanında fotoğraf çektiren genç arkadaşın öyle kelimeleri kullanması için daha çok ekmek yemesi lazım" dedi.

Şafak Sezer'den Kerem Bürsin'e cevap: Daha çok ekmek yemesi lazım!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER