Sabahat Akkiraz'ın Mescid-i Aksa yorumu! O insanları yobaz ilan etti

İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik başlattığı saldırılar Türkiye'de pek çok kesimden tepki aldı. Tepki gösterenlerden biri de türkücü Sabahat Akkiraz oldu.

Sabahat Akkiraz'ın Mescid-i Aksa yorumu! O insanları yobaz ilan etti

 İsrail tarafından Gazze Şeridi’ne düzenlenen hava saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısının 28’e yükseldi.

Sabahat Akkiraz da İsrail polisinin, Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'daki Filistinlilere düzenlediği saldırılara sessiz kalmadı. Genç, çocuk birçok vatandaşın yaşamını yitirdiği saldırılarla ilgili paylaşım yapan Sabahat Akkiraz, Madımak olayını anımsatarak, "Madımak'ta canlarımız yakılırken çığlık atanlar, alkışlayanlar, bıyık altından gülenler ve susarak onaylayanlar ile Mescid-i Aksa'da çıkan yangına dans ederek sevinen Yahudiler... İşte yobazlık budur" dedi.

Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesindeki Mescid-i Aksa'nın cemaatine ve zorunlu göç tehdidi nedeniyle gergin günlerin yaşandığı Kudüs'teki Şeyh Cerrah Mahallesi sakinlerine müdahale eden İsrail polisine dünya çapında tepkiler sürüyor.

İSRAİL VE FİLİSTİN ARASINDA ROKETLER CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR

İsrail ve Filistin arasında tırmanan gerilimde İsrail ordusunun Gazze'ye hava saldırısı düzenleyerek meskun alanda bir binayı vurmasının ardından Hamas Hareketi Tel Aviv'e 130 roket attı. Hamas'ın düzenlediği roket saldırılarında bir kadın hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı. İki gündür süren karşılıklı saldırılarda hayatını kaybeden İsraillilerin sayısı 3'e, Filistinlilerin sayısı 28'e yükseldi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2021, 22:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER