Reynmen: Beni tepenize çıkarmasaydınız

İstinye Park AVM'de magazin muhabirlerine saldırarak karakolluk olan 'Reynmen' lakaplı sosyal medya fenomeni Yusuf Aktaş, saldırgan tutumunu Instagram'daki canlı yayınında da sürdürdü.

Reynmen: Beni tepenize çıkarmasaydınız

İstanbul'da bulunan İstinye Park Alışveriş Merkezi'ne ait otoparkta Uçankuş TV muhabiri İsmail Şen, Show TV muhabiri Mehmet Akif Yaman ve kameramanı Volkan Özdemir’e görüntü aldıkları gerekçesiyle saldıran Reynmen hayranlarına yönelik yaptığı canlı yayında konuştu.

"Beni tepenize çıkarmasaydınız"

Gerçek adı Yusuf Aktaş olan Reynmen, "Bir sürü insan tepki gösteriyor. Neymiş ben topluma malolmuşum. Olmasaymışım o zaman, beni tepenize bu kadar çıkartmasaymışsınız. Bu kadar haberimi yapmasaymışsınız." ifadelerini kullandı.

Kendini ifade edebileceği bir medyası olduğunu ve "Çekmeyin" diye defalarca uyardığını söyleyen sosyal medya fenomeni, "Çekme tek kelime. Arkadaşa derdimi anlatamadım, kendim müdahale ettim. Şımardığımı düşünen olabilir, bir taraflarımın kalktığını söyleyen olabilir. Zaten bu yayını kendimi savunmak için açmadım. Benden haber bekleyen hayranlarım olduğu için açtım. İstediklerini yapabilirler, dallandırıp budaklandırabilirler." dedi.

"Beni taciz ediyor"

Kendisini izleyenlerden de zaman zaman tepki mesajları alan Yusuf Aktaş, "Basın özgürlüğü" hatırlatılması üzerine, "Basın özgürlüğü varsa herkes istediğini çeksin o zaman. Evine gitsin çeksin. Neymiş beni 5 saat kapıda beklemiş. Birini bekleyen herkes çeksin o zaman. Benim özel alanıma giriyor, beni taciz ediyor. Pişman olduğum tek şey, böyle bir şeyle gündeme gelmiş olmak. Marifet gibi anlatacağım bir durum değil. Gene olsa düşünürüm ama o an düşünmedim. Ben de çalıştım ama kimseyi zorlamadım, habercilik adı altında kimseyi taciz etmedim. Aylar önce söyledim beni linç edecekler, yapsınlar ellerindeki tek şey bu. Sorun vurduğum arkadaşta da değil. İstediği haberi verdik işte." şeklinde konuştu.

"Onlardan özür dileyecek bir şey yok"

Olay sırasında sarhoş olmadığını ve sinemadan çıktığını belirten Reynmen adlı fenomen,"Alkollü de olsam bu hareketi bastırıp geçmem, sonuçta yaşandı. O an için önüne geçebileceğim bir şey değildi. Ben sadece sizden özür diliyorum, beni böyle bir olayın içerisinde gördüğünüz için. Sizden özür dilerim onlardan değil. Onlardan özür dileyecek bir şey yok." dedi.

Ünlülerin olaydan sonra yaptığı "Sokak çocuğu" yorumları da sorulan Reynmen, "Çünkü böyle bir olayı yaşayan insanı o sanat camiasına maletmek istemezler. O sanatçı kimliğimden sıyrıldım o mahalle çocuğu olarak nitelendirmeye başladım. Öyle bir tipi kendi içlerinde konumlandırmazlar, yakıştırmazlar." diye konuştu.

"Hiç yerinde değil"

Canlı yayınında birden, "Namus belasına gardaş" türküsünü söylemeye başlamasının ardından, "Hiç yerinde bir şarkı değil" şeklinde toparlamaya çalıştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 19:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER