Rasim Ozan Kütahyalı eşi Nagehan Alçı’yı eleştirdi

Rusya’nın askeri müdahalesini sürdürdüğü Ukrayna’nın başkenti Kiev’e giderek Ukrayna’nın eski Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile röportaj yapan Nagehan Alçı’ya eşi Rasim Ozan Kütahyalı’dan eleştiri geldi.

Rasim Ozan Kütahyalı eşi Nagehan Alçı’yı eleştirdi

Nagehan Alçı’nın Rusya Ukrayna savaşı sırasında gelişmeleri aktarmak için gittiği Ukrayna’da askeri üniforma ile çektirdiği fotoğraf birçok kesim tarafından eleştirilmişti. Gazetecilik etiği tartışmalarını da beraberinde getiren fotoğrafa bir eleştri de Alçı’nın eşi Rasim Ozan Kütahyalı’dan geldi.

Rasim Ozan Kütahyalı eşi Nagehan Alçı’yı eleştirdi

Alçı’nın fotoğrafına bir açıklama da eşi Rasim Ozan Kütahyalı’dan geldi. Twitter hesabından paylaşım yapan Kütahyalı, Nagehan Alçı’nın askeri üniforma giydiği için pişman olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Nagehan’ın-her ne sebeple olursa olsun-askeri mont giymesini ben de doğru bulmadım. Zaten kendisi de pişman oldu. Savaş muhabirlerinin tenkitlerine saygı duyuyorum. Fakat Nagehan’ın üst düzey isimlerle o koşullarda röportajlar yapabilen tek gazeteci olması da takdir edilmeli.”

“Zelenskiy’den önceki Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko ile kendi savaş karargahında, arkalarında bombalar patlarken yüz yüze röportaj yapabilen çok nadir gazetecilerden biri Nagehan oldu tüm dünya medyasında. Meşhur evrensel medya kurumları bizzat Nagehan’ı aradılar bu sebeple.”

“Ukrayna eski Devlet Başkanı Poroşenko dışında Ukrayna Başpiskoposu Eustratios ile röportaj yapabilen tek gazeteci, Zelenskiy’e muhalif Lviv Belediye Başkanı ile, Zelenskiy’in Lviv Valisiyle röportaj yapabilen tek gazeteci Nagehan. Lütfen bu röportajları izleyin ve insaflı olun.”

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2022, 09:32

Başak Yıldız

YORUM EKLE