Pucca’ya 7 sene hapis cezası verildi

'Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını özendirme' suçundan yargılanan sosyal medyada çok sayıda takipçisi bulunan 'Pucca' lakaplı Selen Pınar Işık, 7 sene hapis cezası aldığını duyurdu.

'Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını özendirme' suçundan yargılanan sosyal medyada çok sayıda takipçisi bulunan lakaplı 'Pucca' Selen Pınar Işık, 7 sene hapis cezası aldığını duyurdu.

Instagram'da paylaştığı 'hikayeler'de 7 sene hapis cezası aldığını öğrendiğini belirten Işık, şu şekilde konuştu:

"Günaydın arkadaşlar. Az önce 7 sene hapis cezası aldığımı öğrendim. Escobar'la ilgili attığım tweet yüzünden. Escobar bu kadar ceza almadı. 7 sene ne demek ya? Attığım bir tweet yüzünden. Ben size ne yaptım? Ben ne yapacağım?"

Işık daha önce 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve Genel Seçimleri ile ilgili, “Tek umudum kaldı, Pinochet olayı” şeklinde bir tweet atmıştı. Pinochet’in “No” isimli filmde darbeyle ülkenin başına geçen bir general olduğunu söyleyen bazı takipçiler Karagöz’e tepki göstererek darbe çağrısı yaptığını iddia etmişti ve hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Darbeyi destekleyecek bir insan olmadığını söyleyen Işık, ''Darbenin desteklenmesi bugün hiçbir insan bakımından aka uygun bir durum değildir. Muhalif bir insan olabilirim. Ancak halkı kin ve düşmanlığa tahrik amacıyla hareket etmedim'' şeklinde ifade vermişti.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER