Oyuncu Uğur Arda Aydın, "cinsel taciz" suçundan hapis cezasına çarptırıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda meslektaşları Nazife Aksoy ile Mana Alkoy’u taciz ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan oyuncu Uğur Arda Aydın, “cinsel saldırı” suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası aldı. Kararın açıklanmasının ardından sinirli bir şekilde duruşma salonundan çıkan sanık Aydın, kendisini görüntülemek isteyen kadın muhabire, “Çekil şuradan” diyerek tekme attı.

Oyuncu Uğur Arda Aydın, "cinsel taciz" suçundan hapis cezasına çarptırıldı

Oyuncu Uğur Arda Aydın'ın, İBB Şehir Tiyatrosu'nda oyuncular Nazife Aksoy ve Mana Alkoy'u tacizettiği ortaya çıkmıştı. Aydın’ın ‘cinsel saldırı’ suçundan yargılandığı davada karar çıktı.

Oyuncu Uğur Arda Aydın,

Mahkeme Aydın’a 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Oyuncu Uğur Arda Aydın,

Açıklama yapan Aksoy, “İstanbul Belediye Başkanı, yöneticiler ve Şehir Tiyatroları genel yönetimin kendi bünyesinde yaşanan yüz kızartıcı bir eylem ve davanın uyandırdığı infial ile ilgili sessizlikliğini daha doğrusu ses kısıklığının açılması için ne yapacaklarını merak ediyorum” dedi.

Oyuncu Uğur Arda Aydın,

NE OLMUŞTU?

Skandal olay önce 2012, sonra 2019'da meydana geldi. İddiaya göre prova sırasında Aydın, rol arkadaşı Mana Alkoy'a elle tacizde bulundu. Genç oyuncu, Aydın'a bu hareketinin senaryoda olmadığını söylese de olayı unuttu, Aydın hakkında şikayette bulunmadı. İki yıl önce Nazife Aksoy, tacize uğradı. Provayı bekleyen Aksoy'un yanına gelen Aydın, genç oyuncuyu zorla öptü.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2021, 10:03

Başak Yıldız

YORUM EKLE