Orhan Gencebay'dan tartışma yaratacak pandemi çıkışı

1 Haziran sonrası sanat camiasında hayal kırıklığı yaratan konserlere izin çıkmaması Orhan Gencebay'a soruldu. Gencebay, "Meslek birliklere iyi çalışsa konsere gerek olmaz" açıklaması yaptı.

Orhan Gencebay'dan tartışma yaratacak pandemi çıkışı

Türk müziğinin önde gelen isimlerinden Orhan Gencebay, TGRT Haber'de Erol Köse ile Sevda Türküsev'in programının canlı yayın konuğu oldu.

Şarkıcı Orhan Gencebay, "Her şeyi devletten beklemeyelim, illa pandemide konsere gerek yok, meslek birlikleri iyi çalışıp telif yeterli toplasa konserlere gerek kalmaz" dedi.

Gencebay, şarkılardaki telif haklarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunurken, "Her şeyi devletten beklemeyelim, illa pandemide konsere gerek yok, meslek birlikleri iyi çalışıp telif yeterli toplasa konserlere gerek kalmaz, devlet hibesine de gerek kalmaz, refah içinde yaşar sektör, toplanması gerekenin ellide bir oranı toplanıyor, yasal mevzuat da yeterli kimse bahane aramasın, yasa güncellenir o ayrı konu" ifadesini kullandı.

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE