Önder Açıkbaş Filmini İzinsiz Yayınlayan Netflix'e Seslendi

Ünlü oyuncu Önder Açıkbaş önceki gün Nişantaşı’nda görüntülendi. Mazlum Kuzey 2 filminin yayın haklarıyla ilgili Netflix ile sorun yaşayan başarılı oyuncu, yaşadığı süreç hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ünlü oyuncu Önder Açıkbaş geçtiğimiz gün Nişantaşı’nda görüntülendi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan başarılı oyuncu, Netflix tarafından izinsiz yayınlanan Mazlum Kuzey 2 filmiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Eser işletme belgesi sahibi olduğu Mazlum Kuzey 2 filminin Netflix’te yayında olduğunu görünce gerekli başvuruları yaptıklarını söyleyen Açıkbaş, “5 ay boyunca beklettiler. Biz özür bekliyorduk, hala da bekliyoruz” dedi.

Önder Açıkbaş Filmini İzinsiz Yayınlayan Netflix'e Seslendi

"NETFLİX İZİN ALMADAN YAYINLADI.."

İlk filmi Avşar film ile yaptığını ancak ikinci filmin eser işletme belgesi kendisinde olduğunu söyleyen Açıkbaş, “Montajda çalınmış. Netflix’e götürülmüş. Netflix de bizden izin almadan yayınladı. Şunu soruyoruz; Dijital platform bunu neden eser incelemesi yapmadan yayınladı? Araba ruhsatı gibi düşün, filmin ruhsatını kontrol etmeden yayınlamışlar” ifadelerini kullandı.

“BİZİM ONLARA ONLARIN DA BİZE İHTİYACI VAR..”

“Film uzun süre Netflix’in Gündemdekiler listesinde kaldı. Orada kalması sevildi anlamına geliyor herhalde. Ben halka yakın işler yapıyorum. Kendimi öyle pek havalı gören birisi değilim. İnşallah bir orta yol buluruz. Bizim onlara onların da bize ihtiyacı var. Umarım çok kısa sürede çözülür. Amacımız davalık olmak değil.”

Önder Açıkbaş Filmini İzinsiz Yayınlayan Netflix'e Seslendi

“ORTADA BİR HIRSIZLIK YOK..”

Ortada bir hırsızlık olmadığının altını çizen Açıkbaş, “Bizim derdimiz para değil, adamları muhatap bulamadık onun küskünlüğünü yaşıyoruz. Netflix’e dargınım… Kuruma saygı duyuyoruz. Belge eksikliği, belgede ihmal gibi isimler koyarsak daha sağlıklı olur. Yıllık 8 milyar dolar bütçeli dizi yapımcısı bu adamlar Ben o kadar büyük bir şirketi karşıma almayı düşünebilirim ama haksız suçlamalarda bulunamam” şeklinde konuştu.

Önder Açıkbaş Filmini İzinsiz Yayınlayan Netflix'e Seslendi

Netflix’in son dönemdeki içeriklerinden şikayetçi olduğunu dile getiren Açıkbaş, içeriklerin ilk başlarda olduğu gibi kaliteli olmadığını ifade etti. 

EXXEN HEPSİNİ SÜPÜRÜR..”

Acun Ilıcalı’nın kurduğu Exxen platformuyla ilgili de konuşan ünlü oyuncu, “Exxen hepsini süpürür gözüküyor. Ben de yakın zamanda Exxen’e bir şey yapacağım gibi görünüyor” sözleriyle yeni projesinin Exxen’de olabileceği mesajını verdi.


 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER