Nusret şef arıyor: Verdiği saatlik ücret dudak uçuklattı!

Yeni restoranını İngiltere'nin başkenti Londra'da açan Nusret Gökçe'nin altın kaplama bifteğin fiyatı dudak uçuklatıyor. Restoranda ödenen hesaplar bir türlü gündemden düşmezken, Nusret Gökçe'nin et imparatorluğunun İngiltere şubesi için vadettiği "rekabetçi maaş" şoka uğrattı.

Nusret şef arıyor: Verdiği saatlik ücret dudak uçuklattı!

Özellikle Londra'da ünlülerin akın ettiği yeni restoranını açtıktan sonra İngiliz medyasının ilgi odağı olan Nusret Gökçe, yine olay yarattı.

NUSRET RESTORAN

‘’REKABETÇİ BİR MAAŞ’’

Gökçe, bu kez ödediği maaşla gündem oldu. Nusret Gökçe'nin et imparatorluğunun İngiltere şubesi, başvuranlar için "rekabetçi bir maaş" vadediyor, ancak bu sadece bir patatesle eşdeğer.

NUSRET İNGİLTERE

The Sun gazetesinin haberine göre Nusret, restoranında işe aldığı şeflere saatlik ödeme yapıyor. Verdiği saatlik ücret ise, menüdeki patates püresinin fiyatıyla aynı.

NUSRET ALTIN ET

Knightsbridge'de bulunan restoran, mutfaktan sorumlu bir şef arayışında. Nusr-Et'in iş ilanı, başvuru sahibinin "Dünyanın en ünlü et lokantalarından birinde İngiltere'den ve yurt dışından gelen en iyi malzemelerden bazılarıyla çalışacağı" ile övünüyor. Ancak söz konusu şanslı şef, saatte 12 sterlin ve bahşişlerle evine dönecek. Bu saatlik ücret, Nusr-Et'in menüsündeki bir parça püre veya mısır sipariş etmeye eşdeğer.

NUSRETİN VERDİĞİ MAAŞ

‘’630 STERLIN!’’

Bir başka deyişle, Nusr-Et'in imza işlerinden biri olan 630 sterlinlik altın tomahawk bifteklerinden birini yemek için 52 saatten fazla çalışmak zorunda kalacak.

İlayda Dülger


İletişim Hesapları
YORUM EKLE