Nusret Gökçe hakkında olay yaratacak itiraflar

Tuz serpme hareketiyle, dünya çapında üne kavuşan kasap Nusret Gökçe, New York'taki lokantasında çalışan 4 garsonuyla mahkemelik oldu. 

Nusret Gökçe hakkında olay yaratacak itiraflar

Bahşiş alamadıkları, mobbing gördükleri ve haksız yere işten çıkarıldıkları gerekçesiyle sosyetik kasap Nusret Gökçe'ye dava açan Süleyman Küçür, Onur Usluca, Yunus Delimehmet ve Batuhan Yunkuş çarpıcı açıklamalarda bulundular. Dava sonrası konuşan 4 garson, Gökçe'nin özel hayatıyla ilgili kimsenin bilmediği bir detayı da ortaya çıkardı.

Bahşişlerimizi gizliyordu!

Dava açan 4 garson, New York Daily New Gazetesi'ne konuşarak Gökçe hakkında şunları söyledi: "Nusret, New York'taki şubesinden günde 130 bin dolar (750 bin TL) ciro yapıyor. Bize maaş ve bahşişler olmak üzere haftalık 2 bin dolar (11 bin 500 TL) ödüyordu. 
Ama bunun ne kadarının bahşiş olduğunu gizliyordu. Sorduğumuzda cevap vermiyordu."

"Dikdatör gibi davranıyordu"

Ünlü işletmecinin yanında çalışanlar Nusret'in, kendisini mafya babası gibi gördüğünü söyleyerek, "Nusret bize diktatör gibi davranıyordu. Bize 'Benim adım Nusret, ben ne dersem o olur.' diye bağırıyordu. Devamlı izlediği 'Scarface' (Yaralı Yüz) filminin etkisinde kalarak, kendini o filmdeki mafya babası Tony Montana sanıyordu. O havalarda dolaşıyordu." ifadelerini kullandılar.

ABD mahkemesi ise Nusret Gökçe'nin 237 bin dolar yani 1 milyon 226 bin TL tazminat ödemesine karar verdi.


 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 15:41

Nurcan Şahin

YORUM EKLE