Nusret çalışanlarıyla davalık oldu: Garsonları 72 saat çalıştırmış!

Nusret Gökçe'nin sahibi olduğu Nusr-Et lokantasının Manhattan şubesinde çalışan 5 kişi fazla mesai ücretleri ödenmediği gerekçesiyle mahkemeye başvurdu.

Nusret çalışanlarıyla davalık oldu: Garsonları 72 saat çalıştırmış!

'Salt Bae' hareketiyle ünlenen işletmeci Nusret Gökçe'ye haftada normal çalışma süresinden 70 saat fazla çalışıp, karşılığını alamadıkları için dava açtı. İnternet fenomeni haline de gelen Nusret'in lüks et lokantası zincirine ABD'de yeniden dava açıldı. Bu kez, şirketin ABD'deki lokasyonlarında çalışmak üzere Türkiye'den işe alındıklarını söyleyen çalışanlardan 5'i fazla mesai ücretlerinin ödenmemesi sebebiyle dava açtığını duyurdu.

NUSRET

Ersel Ok, Muhammet Yılmaz, Emre İşler, Eyyüp Yeniçeri ve İbrahim Geçit isimli çalışanların Nusr-Et et lokantası zincirinde 2018-2019 yılları arasında işe alınıp ABD'ye yerleşmelerinden önce Türkiye'de yaşadıkları, mutfakta ızgara bölümünde çalıştıkları belirtildi.

HAFTADA 70 SAATTEN FAZLA ÇALIŞTIRMIŞ

Dava Salı günü Manhattan Federal Mahkemesi'nde açıldı. ‘Salt Bae’ lakaplı Nusret Gökçe'nin mesai ödememek için 5 çalışanı yönetici olarak sınıflandırdığı ve haftada 70 saat daha fazla çalıştırdıkları iddia edildi.

NUSRET

TUVALET TEMİZLETMİŞ

5 çalışanın Temmuz ayında Nusr'et'den ayrıldıkları ifade edildi. Gökçe'nin restoranda olduğu zamanlarda, dava açan 5 kişinin daha uzun saatler çalışmalarının yanı sıra, kendisi için özel yemekler pişirmelerini istediği de öne sürüldü. Davada ayrıca yönetici pozisyonundaki kişilere çöpü çıkarmak, bulaşık yıkamak, davlumbaz temizlemek, tuvaletleri temizlemek gibi işlere yönlendirdiği de yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2021, 15:30
YORUM EKLE