Nihat Hatipoğlu Yaygın Bilinen Bir İnanışı Değiştirdi! ‘Regl Halindeyken…’

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, programında yayınlanan sorularla dikkat çekmeye devam ediyor.

Nihat Hatipoğlu Yaygın Bilinen Bir İnanışı Değiştirdi! ‘Regl Halindeyken…’

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile Sahur ve İftar programları bu sene de aldığı ilginç sorularla dikkatleri üzerine çekiyor. Bu sezon pandemi nedeniyle sorularını online alan Nihat Hatipoğlu, bir genç kadının sorduğu soruyla toplumda yaygın bilinen bir inanışı değiştirdi.

“ERKEK DE DOKUNAMAZ...”

'Hocam bir kadın özel haldeyken yani regl halindeyken Ayet-el Kürsi, Felak ve Nas okuması doğru mudur?' sorusunu sordu.

Hatipoğlu soruya toplumda bilinenin aksi şeklinde cevap vererek, “Evet dini açıdan hiçbir sakıncası yok. Koruma niyetiyle, ne okursanız okuyun. Yatarken kalkarken... Regl bir hanıma ya da lohusa bir hanıma haram değil ki. Abdestsiz de okunabilir. Din son derece geniş davranmış. Bunlar hem dua niteliği taşıyor hem de Kuran-ı Kerim'den ayettirler. Burada önemli olan o hal gitmeden Kuran-ı Kerim'e dokunmak doğru değildir. Erkek de dokunmaz affedersiniz yıkanması gereken bir durumdayken. Sadece kadın dokunamaz diye bir şey yok” şeklinde cevap verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2021, 00:21

Mustafa Pamuk

Reiki, Beden dili, NLP gibi konulardaki kişisel gelişim uzmanlıklarımın yanı sıra siz Magazin Burada kullanıcıları için magazine dair en son gelişmeleri ve bütün merak edilen konuları en doğru ve en özel biçimde aktarıyorum. Haberlerimiz ile ilgili yorumda bulunabilir ya da soru, öneri ve ihbarlarınız için benimle iletişime geçebilirsiniz. Keyifli Okumalar....


İletişim Hesapları
YORUM EKLE