Necati Şaşmaz tarikat üyesi mi?

Ekranların sevilen oyuncusu Necati Şaşmaz ile Nagehan Kaşıkçı'nın 2,5 yıldır devam eden boşanma davası sonucunda çift boşandı. Mahkemenin Necati Şaşmaz'ın eski eşi Nagehan Kaşıkçı'dan olan çocuklarını tarikat merkezlerine götürmemesi hususundaki kararı reddetmesi davada dikkat çeken bir ayrıntı oldu. Peki Necati Şaşmaz hangi tarikata üye?

Necati Şaşmaz tarikat üyesi mi?

necati şaşmaz aile

Nagehan Şaşmaz, 2012’de henüz 20 yaşında iken Kurtlar Vadisi dizisinin Polat Alemdar’ı Necati Şaşmaz ile dünya evine girdi ve çiftin dört yıl içinde iki çocuğu dünyaya geldi. Necati Şaşmaz 2019 yılının şubat ayında eşine 10 milyon TL tazminat ve iki çocuğunun velayeti talebiyle boşanma davası açtı.

necati şaşmaz nagehan kaşıkçı

20 MİLYON LİRA TAZMİNAT, 60 BİN LİRA NAFAKA İSTEDİ 

Necati Şaşmaz'dan psikolojik, fiziksel ve cinsel şiddet gördüğünü ileri süren Nagehan Şaşmaz da 20 milyon TL tazminat, çocukların velayeti ve iki oğlu için toplam 60 bin TL aylık nafaka talebinde bulunarak karşı boşanma davası açtı. 

Mahkeme geçtiğimiz gün çiftin boşanmasına karar verirken, iki tarafı da "eşit kusurlu" olarak kabul etti ve tazminat taleplerini reddetti.

necati şaşmaz nagehan kaşıkçı

"ÇOCUKLARI TARİKAT MERKEZİNE GÖTÜRMESİN" TALEBİNE MAHKEMEDEN RET!

Mahkemenin verdiği boşanma kararındaki dikkat çeken detay ise Necati Şaşmaz'ın "tarikat" konusu oldu. Mahkemede ünlü oyuncu Necati Şaşmaz'ın "Kadiri tarikatı" müridi olduğu iddia edildi.

Necati Şaşmaz'ın çocuklarını tarikat merkezine götürmemesini isteyen Nagehan Kaşıkçı'nın talebi, yargılanmanın esasına yönelik olmadığı iddiasıyla mahkeme tarafından reddedildi.

necati şaşmaz tarikat

"Kadiri tarikatı"nın törenlerine katıldığını gösteren fotoğrafları da ortaya çıkan Şaşmaz'ın evliliği öncesinde, "Babası Polat'a müridinin kızını aldı!" haberleri çıkmış, haberde, "Necati Şaşmaz’ın babası Elazığ-Harput merkezli Kadiri Tarikatı’nın şu anki şeyhi olan baba Abdulkadir Şaşmaz yıllardır görüştüğü müritlerinden olan Ahmet Kaşıkçı’nın kızı Nagehan’ı oğluna uygun gördü" denilmiş, ikili arasında 21 yaş fark olduğu ifade edilmişti.

necati şaşmaz tarikat

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2021, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER