Murat Övüç'den Yeşim Salkım'a Özür: 'Yaptığım Çok Büyük Terbiyesizlikti'

Yeşim Salkım'a küfür etmesinin ardından büyük tepki çeken Murat Övüç, yayınladığı video ile Salkım'dan özür diledi.

Murat Övüç'den Yeşim Salkım'a Özür: 'Yaptığım Çok Büyük Terbiyesizlikti'

Pınar Gültekin cinayetinin ardından eski bir röportajı çıkan Murat Övüç, daha sonrasında Yeşim Salkım ile karşı karşıya geldi.Murat Övüç, Yeşim Salkım'a ettiği küfürün ardından özür diledi.

NE OLMUŞTU

Fenomen isim Murat Övüç, Pınar Gültekin cinayetinin ardından verdiği eski bir röportajla gündeme gelmişti.. Övüç, ortaya çıkan bir videosunda, "Ne olacak bu kadınlar? Şiddete uğradık, tacize uğradık, bizi vurdular. Tutun dilinizi! Kadın her zaman erkeğin bir adım gerisinde olmak zorunda" ifadelerini kullanan sosyal medya fenomeni Murat Övüç'e en sert tepki Yeşim Salkım'dan gelmişti.

YEŞİM SALKIM'DAN TEPKİ GELMİŞTİ...

Salkım, yaptığı açıklamada, "Eğer haddini aşıp da bize kadınlığı öğretmeye kalkarsan seni o takip eden ve arkanda olduğunu zannettiğin kadınlar da kurtaramaz. Sen ve senin gibiler bu ülke de kadının yerini konumlandıracak en son insanlarsınız. Kadın erkeğin bir adım gerisindedir" gibi kullandığın basiretsiz ve çirkin sözlerin yüzünden ve sen ve senin gibi maalesef toplumu yanlış yönlendirenler yüzünden bugün bir genç bir kadın daha varilden ceset torbasına kondu. Haddinizi bilin!'' ifadelerini kullanmıştı

YEŞİM SALKIM'A AÇIK KÜFÜR

Murat Övünç, sahnede şarkı söylemeden önce yaptığı konuşmada, Yeşim Salkım'ın ismini kullanarak açıkça küfür etti. Aynı küfrü art arda kullanan Övünç'e Yeşim Salkım'dan tepki geldi. Övünç, Salkım'a küfrederken orada bulunan dinleyicilerin kahkahalarla gülmesi ise tepkilere neden oldu.

Murat Övünç'ün kendisine küfür ettiği videoyu sosyal medya hesabından paylaşan Salkım, "Yorum sizin... 'Nerede mağdur  kadın var, ben yanındayım' diyen bu zavallı sizlere emanet. Ben çok şükür hiç o ağzına aldığı küfürle anılmadım. Şimdi Murat Övünç keşke o ağzından çıkanı duysan. Unutma kontrolsüz güç güç değildir. Bu ülke çok gördü. Senin gibileri yok oldular; yazık sana" dedi.

KADINLARDA VETO

Eşitlik İçin Kadın Platformu üyeleri Muğla'nın Bodrum ilçesinde İstanbul Sözleşmesi'nin uygulanması için oturma eylemi düzenlendi. Bodrum Belediye Meydanı'nda düzenlenen eyleme katılan kadınlar ellerinde ‘İstanbul Sözleşmesinden Çıkamazsınız Çıkamayacaksınız Çıkartmayacağız’, ‘Öldüren Sevgi İstemiyoruz İstanbul Sözleşmesini Uygula’, ‘Katledilen Kadınlar İsyanımızdır’, ‘Erkek Vuruyor Devlet Koruyor’ ve ‘Haklarımızdan Hayatlarımızdan Vazgeçmiyoruz’ dövizleri taşıdı. Basın açıklaması yapılmayan eylemde, kadınlar sadece alkışlı protestoda bulundu. Belediye Meydanı'ndan geçen ve günübirlik tekne turlarından dönen yerli turistler de kadıların eylemine alkışlarla destek verdi.

DESTEK İÇİN GELEN ÖVÜÇ KOVULUNCA SİNİRLENİP GİTTİ…

52 yaşındaki Murat Övüç Belediye Meydanı'ndan geçerken otomobilini durdurup kadınlara desteğe geldi. Ayağında kavuniçi terlikleri üzerinde şort ve bornoz ile desteğe gelen Övüç, kadınlardan sert tepki gördü.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2020, 10:49

Seçil Balık

Görsel ve yazılı medya üzerindeki deneyimlerimle siz değerli magazinburada.net okuyucularına kaliteli içerikler üretmek için buradayım. Ekip arkadaşlarımızla beraber en doğru ve en hızlı bilgileri sizlere aktarıyoruz. Bizi takipte kalın sevgiler...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE