Murat Övüç'ün O Hareketi İzzet Çapa'yı Kızdırdı

Yeşim Salkım'a küfür etmesinin ardından büyük bir tepki gören Murat Övüç, sosyal medya paylaşımıyla yine gündem oldu... Anlaştığı mekanlar, Övüç'ün işlerini bir bir iptal etti. Bu olay üzerine Övüç, geçmiş zamanlarda sahne aldığı Cahide adlı mekandan video paylaştı. İşletme, Övüç'ün bu hareketine sert bir dille karşılık verdi

Murat Övüç'ün O Hareketi İzzet Çapa'yı Kızdırdı

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç, sahne aldığı bir mekanda Yeşim Salkım'a küfür etmesiyle büyük bir tepki çekmişti... Yeşim  Salkım, sosyal medya paylaşımıyla Övüç'e tepki göstermişti... 

Anlaştığı mekanlarda projeleri bir bir iptal olan Murat Övüç, İzzet Çapa'nın sahibi olduğu Cahide adlı mekanın adını kullandı.

izzet çapa

ÖVÜÇ’E ÇOK SERT TEPKİ

Sosyal medya hesabından bu senenin başında çıktığı Cahide sahnesinden çekilmiş fotoğraflarını paylaşan Övüç’ün süreci normalleştirme çabası deyim yerindeyse sert kayaya çarptı ve Cahide cephesinden konuyla ilgili bir açıklama geldi.

İzzet Çapa sahibi olduğu Cahide’nin adının böyle bir konuya karıştırılmasına tepki göstererek Instagram hesabından şunları yazdı: “Murat Övüç’ün sosyal medya hesabından paylaştığı Cahide videoları eski görüntülerdir. Bu geceyle alakası yoktur.”

Daha sonra bununla da yetinmeyen Çapa avukatı üzerinden bir kamuoyu açıklamasında bulundu ve şunları söyledi:

"Kamuoyuna Duyurudur:

Müvekkilim İzzet Çapa ve Cahide Ailesi, kadın düşmanı tavırları ile gündeme gelen Murat Övüç'ün dün akşam sanki Cahide Sahnesindeymiş gibi algı yaratmasını esefle kınamaktadır.

Cahide Ailesi senelerdir her türlü transfobi, homofobi ve kadın düşmanlığının karşısında durmuş ve bundan sonra da durmaya devam edecektir. Bu nedenle özellikle adı Huysuz Virjin Sahnesi olan bir sahneye bu kişinin tüm bu olanlardan sonra çıkması mümkün değildir.

Dün akşam özellikle sevgili Linet'in sahneye çıkmasına yarım saat kala sanki onun önünde sahne alıyormuş algısı yaratmak için koyduğu storyler gerçeği yansıtmamaktadır. Ayrıca kendisi elbette Cahide'de çekilmiş fotoğrafları -tarih belirtmek suretiyle- kullanabilir aksi takdirde yaratılmak istenen algı karşısında hukuki işlem başlatılacaktır.

Kadın düşmanlığı karşısında samimi bir özür ve pişmanlık sergilenmeden kimsenin Cahide Ailesinin adını kullanarak kendisini aklamasına izin vermeyeceğimizi kamuoyuna belirtmek isterim."

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2020, 12:32

Seçil Balık

Görsel ve yazılı medya üzerindeki deneyimlerimle siz değerli magazinburada.net okuyucularına kaliteli içerikler üretmek için buradayım. Ekip arkadaşlarımızla beraber en doğru ve en hızlı bilgileri sizlere aktarıyoruz. Bizi takipte kalın sevgiler...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE