Murat Övüç hakim karşısına çıktı! ‘Ben böyle bir insan değilim…’

Balık tutanlarla ilgili yaptığı paylaşım nedeniyle hakkında 'halkı kin ve nefrete sürüklemek' suçundan üç yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Murat Övüç, hakim karşısına çıktı.

Murat Övüç hakim karşısına çıktı! ‘Ben böyle bir insan değilim…’

Bir internet platformunda balık tutanlarla ilgili yaptığı paylaşım nedeniyle hakkında 'halkı kin ve nefrete sürüklemek' suçundan üç yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Murat Övüç, ilk kez hakim karşısına çıktı.

İstanbul 49. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada hakkında zorla getirilme kararı bulunan sanık sosyal medya fenomeni Murat Övüç ile taraf avukatları hazır bulundu.

Savunması alınan Övüç, "Koronavirüs salgınının olduğu dönemde insanlar sokağa çıkamıyordu. Bir haberde pek çok insanın balık tuttuğu görülüyordu. Ben de hissettiğim sosyal sorumluluk nedeniyle insanları uyarmak amaçlı söz konusu videoyu çekip, internete koydum. Buradaki amacım insanları uyarmaktı. Benim varoşları aşağıladığım iddia edilmiştir. Ben böyle bir insan değilim. Varoş kesimlere yaptığım yardım ortadadır. Ben bu paylaşımı kimseyi aşağılamak amaçlı yapmadım. Beraatimi talep ederim" dedi.

Sanık avukatı da müvekkilinin amacının insanları uyarmak olduğunu belirterek, beraatini talep etti. Duruşma erteledi.

Murat Övüç hakim karşısına çıktı! ‘Ben böyle bir insan değilim…’

“HİÇE SAYANLAR İÇİN DEDİM…”

Duruşma çıkışı açıklamada bulunan Murat Övüç, "Halkın sağlığını hiçe sayarak, kanunları hiçe sayarak bunları nasıl yaparsınız diye video çektim. İfademizi verdik, bir sıkıntı yok. Her zaman halkın yanındayız. Ben insanlara varoş demişim, 'evet' dedim. Neden dedim? Halkın sağlığını hiçe sayan insanlar için dedim" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2021, 17:09

Mustafa Pamuk

Reiki, Beden dili, NLP gibi konulardaki kişisel gelişim uzmanlıklarımın yanı sıra siz Magazin Burada kullanıcıları için magazine dair en son gelişmeleri ve bütün merak edilen konuları en doğru ve en özel biçimde aktarıyorum. Haberlerimiz ile ilgili yorumda bulunabilir ya da soru, öneri ve ihbarlarınız için benimle iletişime geçebilirsiniz. Keyifli Okumalar....


İletişim Hesapları
YORUM EKLE