Müjde Ar, evini arabasını satıp film çekecek

Sanatçı Müjde Ar, onur konuğu olduğu ‘Brand Week İstanbul’da çarpıcı açıklamalar yaptı. Ar 2018’de vefat eden söz yazarı, deli dolu, müzik dünyasının aykırı ismi olan annesi Aysel Gürel’in hayatının anlatıldığı bir film çekmek istediğini açıkladı.

Müjde Ar, evini arabasını satıp film çekecek

Müjde Ar, Brand Week İstanbul etkinliğinin açılışına onur konuğu olarak katıldı. Söyleşide Türk sineması ve rahmetli annesi Aysel Gürel hakkında konuştu.Yeşilçam yıllarını anlatırken annesi Aysel Gürel’in hayatını konu alan bir film yazdığını, senaryosunu 3 yılda bitirdiğini dile getirdi.

"Evi, arabayı satıp tüm paramı filme yatıracağım"

Usta oyuncu Ar, film hakkında; “Yapımcı bulamazsam evi, arabayı satıp tüm paramı filme yatıracağım. Nasıl olsa kebapçı, taksici benden para almıyor. Bu yaştan sonra parayı ne yapacağım? Filmi Çağan Irmak yönetecek. Adı ya ‘Aysel’ ya da ‘Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam’ olacak” ifadelerini kullandı.

55 yaşındaki oyuncu, vefat eden annesi Aysel Gürel'i anarak; “Herkes biliyor, ben Deli Aysel'in kızıyım. Çocukluğum, tiyatro kulislerinde, sandıkların içinde uyuyarak ve bütün klasik tiyatroları ezberleyerek geçti. Yıldız Kenterler, Lale Moronoğulları aklına kim geliyor ise. Biz Fatihliyiz. Benim bütün çocukluğum Karagümrük'teki Aysu Sineması'nda geçti. Bilet kesen adamla aram iyiydi. Sabahtan akşama kadar sinema izlerdim. Dokuz, on bir yaşlarımda” ifadelerini kullanarak hayat hikayesinden kesitler paylaştı.

Yeşilçam'ın usta oyuncusu son olarak dijital platformda yayınlanan Şahsiyet dizisinde rol almıştı. 


 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER