Muhabire saldıran Reynmen, Altın Kelebek'e aday gösterildi

Saldırgan tavırlarıyla gündem olmaya çalışan Reynmen adlı sosyal medya ünlüsü, geçmişte basın şehidi vermiş Hürriyet gazetesinin Pantene'nin sponsorluğunda düzenlediği Altın Kelebek Ödülleri'ne 3 dalda birden aday gösterildi.

Muhabire saldıran Reynmen, Altın Kelebek'e aday gösterildi

Hürriyet gazetesinin düzenlediği geleneksel Altın Kelebek Ödülleri, aday oylamalarının devam ettiği şu günlerde, sosyal medyada sert eleştiri ve negatif yorumlarla anılır oldu.

Organizasyona ve Hürriyet yönetimine yönelik eleştirilerin çıkış noktası ise sosyal medya fenomeni Reynmen’in üç kategoride Altın Kelebek’e aday gösterilmiş olması...

Bilindiği gibi, kendi yayınlarında bazı sanatçıları refüze eden yorumlarda bulunduğu, genç takipçilerine kötü örnek olacak davranışlar sergilediği için eleştirilen Reynmen, şımarıklıklarına ve “nobran” yaşam tarzına uygun davranıp, geçtiğimiz günlerde  bir basın emekçisini dövmüştü. Çirkin olay sırasında magazin muhabirlerinin telefonlarını zorla almaya çalışan ve tehditler savuran Reynmen, sanat ve medya dünyası tarafından kınanırken, Hürriyet Gazetesi tarafından Altın Kelebek’e aday gösterilmesi kamuoyunda büyük tepki çekti. Bu eleştirilerden, organizasyona yıllardır sponsor olan marka da nasibini aldı.

“Geçmişte basın şehidi vermiş, etik değerler ve basın özgürlüğü uğruna hapisler yatmış gazeteci ve yazarların vitrini olan Hürriyet, gazeteci döven bir çocuğu rol model mi seçiyor” diyen de var, “En çabuk şımaran ünlü seçerseniz oyum Reynmen’e” diyen de…

HER KESİMDEN TEPKİ

Reynmen’in Altın Kelebek’te aday gösterilmesi, Beyaz TV’deki “Söylemezsem Olmaz” programında da eleştiri konusu oldu.

Programın sunucusu Ece Erken, “Altın Kelebek’te yeni bir kategori açıklanmış; En İyi Magazinci Döven Youtuber” diye ironik bir yorum yaparken, “Altın Kelebek’te bu her yıl oluyor, Youtube’ırlar özenle seçilmiyor. Enes Batur seçildiğinde ödül geri alındı. Geçen sene kazanan çocuğun yaşı tutmadı. Bu seviyeye gelen adayların örnek alınan insanlar olması gerekiyor. Reynmen Hürriyet gazetesindeki bir muhabire şiddet gösterse, yine aynı bonkörlüğü yapar mıydınız?” diye sordu.

Programın diğer sunucusu Bircan Bali ise, “Altın Kelebek Ödülü Reynmen’e mi kaldı” başlıklı bölümde, “Fenomen dediğimiz kişilerin ne yaptığına dikkat edilmeli” ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2019, 15:30
YORUM EKLE