Muazzez Ersoy’a Büyük Ayıp! O Değişikliği Görünce Sitem Etti…

Muazzez Ersoy, 2000 yılında büyük çabayla yaptırdığı ve adının verildiği lösemi hastanesinin isminin değiştirilmesine sitem etti. Usta sanatçı, “Böyle bir emek verilmişse ismin değişmemesi gerekirdi diye düşünüyorum. Ya baştan koyulmayacaktı ya da koyulduysa değişmeyecekti” ifadelerini kullandı.

Muazzez Ersoy’a Büyük Ayıp! O Değişikliği Görünce Sitem Etti…

Muazzez Ersoy, Ankara’da isminin verildiği hastaneden adının kaldırılmasıyla ilgili kırgınlığını Instagram hesabından yaptığı paylaşımla dile getirdi. 2000 yılında büyük çabayla yaptırdığı ve adının verildiği lösemi hastanesinin isminin değiştirilmesine sitem eden usta sanatçı, “Böyle bir emek verilmişse ismin değişmemesi gerekirdi diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“EVİMİ HASTANEYE BAĞIŞLADIM…”

Açılış gününde çekilen 2 fotoğrafı takipçileriyle paylaşan Muazzez Ersoy, duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Hastaneye Ankara'daki dubleks evimi hediye ettim, bağışladım. Konserler verdim, o dönemki Sayın Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'in yazdığı mektupla hastanemiz için yardımlar toplamaya çalıştım, ilk başta Enver Abi'ye Enver Ören'e gittim, Allah rahmet eylesin, nurlar içinde uyusun, güzellikler içinde uyusun, cennet mekanı olsun. O zamanın meblağı ile çok büyük bir hediye yaptı.”

“ÜZÜYOR, İNCİTİYOR…”

“Hastanemiz ilk açıldığında 'Muazzez Ersoy Lösemili Çocuklar Hastanesi' olarak açıldı, bu hastaneyi yapmaktaki amacımız maddi durumu, imkanları elverişli olmayan, kısıtlı olan fakir ailelerin hasta çocuklarının burada bila bedel ücretle tedavi görüp iyileşmesiydi” diye devam eden Ersoy, sözlerini şu ifadelerle noktaladı: “Bu düşünceyle yola çıktık. İnşallah amacına ulaşmıştır ama, ondan sonra ne hikmetse benim adım verilen hastanenin ismi değiştirildi, hatta ben orada tamamen hiç yokum. Ben diye birisi bütün bunları yapmamış gibi. Bu da insanı tabii üzüyor, incitiyor. Önemli olan adımın olması değil, adım olmasa da olur, önemli olan imkanları olanakları olmayan ailelerin çocuklarının tedavi görmesi fakat emek verilmişse ve böyle bir isim oraya baştan koyulmuşsa, bunun değişmemesi gerektiğini düşünüyorum. Ya baştan koyulmayacaktı ya da koyulduysa değişmeyecekti.”

Muazzez Ersoy’a Büyük Ayıp! O Değişikliği Görünce Sitem Etti…

Mustafa Pamuk

Reiki, Beden dili, NLP gibi konulardaki kişisel gelişim uzmanlıklarımın yanı sıra siz Magazin Burada kullanıcıları için magazine dair en son gelişmeleri ve bütün merak edilen konuları en doğru ve en özel biçimde aktarıyorum. Haberlerimiz ile ilgili yorumda bulunabilir ya da soru, öneri ve ihbarlarınız için benimle iletişime geçebilirsiniz. Keyifli Okumalar....


İletişim Hesapları
YORUM EKLE