Miss Turkey 2021 finalisti Kayra Türkoviç'ten olay röportaj!

Miss Turkey, finalist 19 yaşındaki Kayra Türkoviç geçtiğimiz günlerde Şevval Şahin ile arasında gerginlik yaşandığı iddiası ile gündeme gelmişti. Kayra Türkoviç çok özel bir röportaj verdi. Miss Turkey bilinmeyenlerini anlattı. İşte detaylar...

Miss Turkey 2021 finalisti Kayra Türkoviç'ten olay röportaj!

Miss Turkey'e katılma fikri size mi ya da çevrenize mi aitti? Çevrenizden size Miss Turkey'e katılma konusunda bir teşvik geldi mi? Miss Turkey yarışmasına katılma sürecinizden biraz bahseder misiniz?

Ben zaten her zaman böyle bir yarışmaya katılmaya hevesliydim. Küçüklüğümden beri her zaman kendime yeni bir şeyler katmayı çok seviyorum. Sanki katılma fikri bana doğuştan gelen bir şeydi, kendimi bildim bileli birçok farklı şeye odaklı olduğum gibi Miss Turkey’e de odaklıydım. Çevremden de birçok kişi böyle bir yarışmanın benim için çok iyi bir fırsat olacağını, katılmam gerektiğini söylüyordu. Hayallerimin peşinden koştum ve çok güzel bir başarı elde ettim inanıyorum ki daha da güzel başarılar olacak. İnanmak başarmanın yarısıdır.

Miss Turkey 2021 finalisti Kayra Türkoviç'ten olay röportaj!

Çok güzel bir yüzünüz var. Özellikle gözleriniz dikkat çekiyor. Sosyal medyada yüzünüzde estetik olduğuna dair iddialar var. Estetiğiniz var mı?

Öncelikle çok teşekkür ederim. Sosyal medyada hakkımda birçok asılsız haber çıktı bunları da buradan açıklamış olayım. Bunlardan biri de estetik haberi. Hayır hiçbir yerimde estetik yok tamamen doğalım. Estetiğe tabii ki karşı değilim her insan kendini nasıl iyi, nasıl güzel hissediyorsa istediğini yapabilir özgür bir dünyada yaşıyoruz herkesin kendi tercihi sonuçta, hiçbir yerime estetik vs. yaptırmayı düşünmüyorum. Sosyal medyada çıkan bir haberde bana photoshop'lu dendi. Tabii ki ben de herkes gibi ufak dokunuşlar yapıyorum ama kendimi asla olduğumdan farklı bir kişiye dönüştürmüyorum, yaptığım şeyler klasik herkesin yaptığı şeyler mesela yüzümde sivilce vs. varsa onları kapatıyorum ya da göz altım vs. mor çıkmışsa onu yok ediyorum sonuçta hiç kimse ufak tefek sivilceleri yok etmeden fotoğraf paylaşmıyor. Beni çekilen profesyonel fotoğraflarla kıyaslıyorlar fakat o ışıklar, o açılar o kadar insanı istemediği gibi gösteriyor ki insanlar normal olarak sayfalarımıza baktığında estetikli ya da photoshop diyorlar. Zaten ben kendi sayfamda paylaştığım fotoğrafların en düzgün ışıkta ve en düzgün açıda olmasına dikkat ediyorum yüzlerce çekilen fotoğraf arasından en güzel çıktığımı paylaşıyorum. Zaten eğer fotoğraftakilerden farklı olsaydım ilk 10'a kalamazdım.

Miss Turkey 2021 finalisti Kayra Türkoviç'ten olay röportaj!

Önceki günlerde Şevval Şahin'in, size şiddet uygulamaya çalıştığı iddia edildi. İddiaya göre Yiğit Marcus ile mesajlaştığınızı öğrenen Şevval Şahin, size tokat atmış. Bu iddianın bir gerçekliği var mı acaba? Şevval Şahin ile aranız nasıl?

Haber tamamen asılsızdır. Bunu bir TV programında da açıkladım buradan da açıklayayım. Yarışmaya katıldığım günden beri çok fazla haber yapıldı hakkımda dediğim gibi ve çok kişi takip ediyor, biliyor gündemi. Bu haberin tamamen üzerimden prim yapılmaya çalışıldığı için ortaya atıldığını düşünüyorum çünkü dediğim gibi konuşuldum, birçok asılsız haber yapıldı ve bunlar hala oluyor. Birçok kişi de bunu biliyor ve takip ediyor tamamen üzerimden yapılmaya çalışılan bir prim haberi olduğunu düşünüyorum. Benim hiç kimseyle aram kötü değildir, her zaman herkesle iyi anlaşırım. 'Tokat atıldı' vs. gibi sözler çok kaba sözler, kimse kimseye böyle bir şey yapma hakkına zaten sahip değil.

Başak Yıldız

YORUM EKLE