Meral Kaplan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yardım İstedi

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden oyuncu ve eski manken Meral Kaplan, Günaydın’a konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulunan Kaplan, “Kızım olmadan yaşamamın anlamı yok, ölmek istiyorum” dedi.

Meral Kaplan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yardım İstedi

2018 yılında ihanete ve şiddete uğradığı iddiasıyla iş insanı Erhan Kanioğlu’na boşanma davası açan Meral Kaplan’ın çekişmeli boşanma süreci geçtiğimiz hafta sona erdi.

Mahkeme, çifti 6 yaşındaki kızının velayetini babaya vererek, Meral Kaplan’ın Erhan Kanioğlu’na 150 bin TL’si manevi 200 bin TL tazminat ödemesine hükmetti.

Mahkemenin verdiği karar sonrası gözyaşlarına boğulan anne Meral Kaplan, Günaydın’dan Tuba Kalçık’a konuştu. Kaplan, "Erhan'ı kaç kez terk etmeye kalktım, ama her defasında beni durdurmak için psikolojik ve fiziksel şiddet uyguladı, hatta evde çalışan yardımcımla bir olup beni dövmeye çalıştı" dedi.

“MADDİ OLARAK GÜÇLENDİKÇE, ERHAN ZALİMLEŞTİ..”
Meral Kaplan, 2018 yılından bu yana süren çekişmeli dava sürecinde yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Dört yıl oldu ama kızım doğduğundan beri hayatım karakollarda geçti. Ben hamileyken başladı evliliğimde sorunlar. Evlenmeden önce Erhan çok farklıydı. Bana karşı çok kibardı. İnsanlar değişebilir ama Erhan hamile kaldıktan sonra bambaşka bir insan oldu. Bakın, bazıları sanıyor ki ben Erhan'la zengin olduğu için evlendim. Bu doğru değil. Erhan'la tanıştığımda maddi olarak zor bir süreçteydi. Evliliğimizin ilk yıllarında da iflasın eşiğine gelmişti. Hamilelik dönemimde maddi olarak toparlanmaya başladı ve ne olduysa ondan sonra oldu. Maddi olarak güçlendikçe Erhan zalimleşti.”

Meral Kaplan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yardım İstedi

“KIZIMI GÖREMEZSEM İNTİHAR EDERİM..”
Mahkemenin verdiği velayet kararı sonrası hislerini anlatan Kaplan, kararı duyduğunda intihar etmek istediğini söyledi. Kendisini hayata bağlayan tek şeyin kızı olduğunu söyleyen Kaplan, “Kızım olmadan yaşamamın bir anlamı yok benim için. Erhan boşanma sürecinde kızımı kaçırmıştı. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu sayesinde kızım bulundu ve kavuştuk. Velayeti o aldı. Erhan eminim bundan sonra kızımı bir daha bana göstermeyecek. Erhan'dan dolayı kızımın Avrupa vatandaşlığı var. Oraya götürürse zaten bir daha onu bulmam imkansız. Eğer onu bir daha göremezsem, hayatıma son veririm. Benim için nefes almamın bile anlamı yok artık” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A SESLENDİ
Meral Kaplan, “Şu aşamada neler yapmayı düşünüyorsunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Biraz önce de söylediğim gibi; Erhan kızımı kaçırdığında bana İçişleri Bakanımız destek vermişti ve kızıma kavuşturmuştu beni. Bakın ben Erhan gibi güçlü ve maddi olarak zengin biri değilim. Ama bu davamda haklıyım. Cumhurbaşkanımız her zaman kadınları destekleyen bir lider. Eşi sayın Emine Erdoğan hep kadınların yanındadır. Sizin aracılığınızla buradan Cumhurbaşkanımıza ve eşi hanımefendiye seslenmek istiyorum: Lütfen bana yardım edin. Eski eşimin kızımı benden ayırmasına izin vermeyin. Kızımı kaybetmemek için büyük mücadele verdim. Kızım altı yaşında. Anne sevgisine ve ilgisine ihtiyacı var. Ben onsuz yaşayamam.”

“HAMİLE KALDIKTAN SONRA ŞİDDET GÖRDÜM..”
Hamilelik sürecinde Erhan Kanioğlu’nun yanında uyuşturucu kullandığını söyleyen Kaplan, “Ben hamile kaldıktan sonra da Erhan beni sürekli olarak aldatmaya ve bana fiziksel şiddet uygulamaya başladı. Hamileyken yanımda uyuşturucu madde bile kullandı. Kaç defa terk etmeye kalktım onu. Ama her defasında beni durdurmak için psikolojik ve fiziksel şiddet uyguladı bana. Evdeki kadınla anlaşıp beni dövmeye bile kalktılar” dedi.

Meral Kaplan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yardım İstedi

"DAVA AÇARSAN SANA İFTIRA ATARIM DİYE BENİ TEHDİT ETTİ.." 
Meral Kaplan, “Şikayetçi olmadınız mı?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Oldum, hem de kaç defa. Gidip darp raporları aldım. Karakola gittim, şikayetçi oldum ama kurtulamadım. Dava açtım kızım doğduktan sonra. Ama yine insanları araya soktu ve ben de kızım için şans vermek istedim. Buna rağmen evde bana uyguladığı şiddeti arttırdı. "Dava açarsan seni rezil ederim, iftiralar atarım" diyerek tehditler savurdu. Ama ben Erhan'ın bu zalimliğine en son dayanamayıp davayı açtım. Eğer her şey yolunda olsa ben neden boşanmak isteyeyim ki? Sonuçta Erhan ile evliyken özellikle son dönemlerimizde maddi olarak çok iyi koşullarda yaşıyordum.”

"BABAM HAYATTA OLSAYDI ERHAN BANA ASLA BÖYLE YAPAMAZDI." 
Bundan sonra hukuki açıdan nasıl bir sürecin içine gireceksiniz?
Mahkemenin kararına itiraz edeceğiz. Böyle birine çocuğumu teslim edemem. Erhan'ın bana yaşattıklarını ülkemizde onlarca kadın yaşıyor. Kadına şiddetin en açık örneğiyim. Psikolojisi bozuk biri tarafından eziyet gördüm, bana şiddetin her türlüsünü uyguladı. Toplumdaki itibarımı yok etmek için her şeyi yaptı. Bugüne kadar Erhan'ın beni öldürmemesi bile mucize. Uyuşturucu kullanan bir insan. Babam hayatta olsa Erhan asla böyle yapamazdı. Arkamda desteğim yoktu.

Meral Kaplan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yardım İstedi

"AYAKTA DURABILMEK İÇİN ALYANSIM DAHİL TÜM TAKILARIMI SATTIM.." 
Dava sürecinde neler yaşadınız?
Boşanma davası açmam onun dengesini altüst etti. "Benden boşanırsan kızımı alırım, sana göstermem" diye tehdit etti. Dava sürecinde açığımı yakalamak için beni takip ettirdi. Evime dinleme cihazı bile yerleştirmiş. Bir erkek, kızının annesini kamuoyu önünde 'iffetsiz' göstermeye çalışır mı? Bunu bile yaptı bana. Erhan benden ayrılmamak için bana zarar vermeye çalıştı. Para kazanmam gerekiyordu, çalışmamı engelledi, önümü tıkadı. Bu süreçte ayakta durabilmek için evliyken bana aldığı tüm takılarımı satmak zorunda kaldım, alyansım dahil. Kızımın nafakasını bile doğru düzgün ödemedi. Kızımı alarak bana en büyük zararı vermek istiyordu, başardı da.

"TELEFONDA 'ANNEMLE KALMAK İSTİYORUM' DİYE AĞLADI.." 
Kızınız hâlâ sizin yanınızda mı?
Evet. Erhan aradı kızımı almak için ama kızım ağlayarak 'Annemle kalmak istiyorum' dedi. Psikolojisi daha fazla bozulmasın diye şimdilik yanımda ama her an kapı çalabilir ve kızımı alabilir.

Ertem Engin

Ben Ertem Engin. Güncel haberleri sizlere aktarabilmek için magazinburada.net aracılığıyla karşınızdayım.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE