Megastar Tarkan'ın İzmir konserinin gelirini bağış yapacağı kurumlar ortaya çıktı!

İzmir'in kurtuluşunun 10.. yılında sahne alan ve dünyada en kalabalık ilk beş konser arasına giren Tarkan'ın alacağı ücreti hayır işlerine harcayacağı öğrenilmişti. Tarkan'ın bağış yapacağı kurumlar belli oldu. İşte detaylar...

Megastar Tarkan'ın İzmir konserinin gelirini bağış yapacağı kurumlar ortaya çıktı!

Gazeteci İsmail Küçükkaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Tarkan’ın konser geliriyle Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı ve Darüşşafaka’ya bağışta bulunacağını açıkladı.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları da sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda "Türkiye’nin Megastarı Tarkan; 9 Eylül’de İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı vesilesiyle verdiği konserin ardından, 159 yıldır nitelikli eğitimle yaşamları değiştiren Darüşşafaka’ya bağışta bulundu" ifadelerine yer verdi.

Açıklamada, "Kültür ve Yaşam Merkezi"nin açılmasına ve 1000’e yakın Darüşşafakalı öğrencinin sanatla iç içe yetişmesine destek olan Megastar, yaptığı bağışla öğrencilerimiz için yeni enstrümanların alınmasına ve yeni sanat atölyelerinin açılmasına da olanak tanıyacak" denildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2022, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER