MasterChef'in sevilen jürisi Somer Sivrioğlu'nun özel hayat açıklamaları şoke etti!

MasterChef yarışmasında jüri üyeliği yapan Somer Sivrioğlu samimi açıklamalarda bulundu. Üvey annesinden gördüğü şiddeti ve eşinden boşanma sürecini anlatan Sivrioğlu, 'o olaydan sonra bambaşka bir Somer oldum' dedi.

MasterChef'in sevilen jürisi Somer Sivrioğlu'nun özel hayat açıklamaları şoke etti!

MasterChef Yemek yarışmasıyla ünlenen şef Somer Sivrioğlu, Uzman Psikolog Gökhan Çınar'ın YouTube'da yayınlanan Katarsis'in konuğu oldu.

Bugüne kadar özel hayatı hakkında çok konuşmayan Sivrioğlu merak edilenleri tek tek anlattı.

ÜVEY ANNEMLE ARAM İYİ DEĞİLDİ

Aile hayatından ve küçüklüğünden bahseden Sivrioğlu, "Annem babam ben 5 yaşındayken ayrıldı. Bu süreçte tabi ki zorlandığım anlar oldu. Özellikle annem değil, babamla yaşıyordum. Sıkıntılarımız oldu. Enteresan bir şey diyeceğim diğer çocuklara da örnek olacağını zannetmiyorum. Özellikle babamın evindeki kavgalar benim çok hoşuma giderdi. Sevmezdim yani. Çünkü üvey annem bana iyi davranmazdı. Ben de ona karşılık olarak iyi davranmazdım. Duygusal şiddet, tabi ki ufak tefek fiziksel şiddete maruz kaldım. Öyle bir insandı kabul ediyorum yazık... Çocuk senin elinde, yani daha insaflı daha vicdanlı olmak lazım. Çok zorda bir çocuk değildim ama yapmamak lazım." dedi. 

İLK AŞKIM BENİ DEĞİŞTİRDİ

Tramvasından bahseden Şef, "İlk gerçek ve mantıklı aşık olduğum zaman çok farklı bir şey yaşadım. Lise zamanlarında aşık olduğum kız benim yine çok yakın olduğum bir arkadaşımla sevgili oldu. O arkadaşım bir gün bana geldi ve 'dün akşam onun elini tuttum ve öpüştük' dedi. O an işte dönüştüğümü hissettim. O zamana hep iyi bir çocuktum. Arkadaşım ise serseri, hayta ve çok yakışıklı bir çocuktu. Kendi kendime 'iyi olmak işe yaramıyor' dedim. Okulun iyi olması, iyi bir çocuk olmak ve ya güzel şiir yazmak bir işe yaramamıştı benim için. İlerleyen zamanlarda bambaşka bir Somer geldi. Gözlükleri attım, okulu biraz saldım ve o bu bana çok iyi geldi. Çok ciddi bir dönüm noktası oldu." ifadelerini kullandı. 

'İLİŞKİMİZ ESKİDİ'

2021 yılında 18 yıllık eşi Aslı Sivrioğlu ile yollarını Pınar Kayabaşı'la ilişki yaşadığı için ayıran Sivrioğlu biten evliliği hakkında da konuştu: 

"29 yaşında evlendim, 20 yıla yakın süre evli kaldım. Eşim ile yurt dışında evliydim. Böyle olunca ona çok daha fazlasını yüklüyorsun. O benim sadece eşim, partnerim veya aşığım değil, aynı zamanda dert ortağım, iş ortağım ve yoldaşımdı. Böyle olunca her şeyi çok daha yoğun yaşıyorsun. Her şeyi ondan bekliyorsun ve her şeyi ona vermeye çalışıyorsun. Bu da doğal olarak yıpratıcı oluyor. İlişki haliyle eskiyor. Bu zamana kadar hiçbir yerde konuşmadım ama şunları söylemek istiyorum. İlişki iki kişi arasında yaşanır ve o duyguyu o iki kişi bilir. Şekil olarak yanlışlarım olabilir, çok daha açık olmam gerekiyordu kendisine. Çok daha bu eskimeyi ifade ediyor olabilmek gerekiyordu. Bunda benim hatam var ve bunu kabul ediyorum."

ÇOCUKLARIMLA BİR ARADAYIM

Somer Sivrioğlu, özel hayatıyla ilgili açıklamalarını "Basında anlatılanlar gibi de değil hiçbir şey. Durup dururken hiç kimse böyle bir şey yapmaz. Yok efendim; 'Parayı buldu, şöhreti buldu.' Bir insan bunlara bakar mı sizce? İlişkimiz eskidi, biz o ilişkiyi dönüştüremedik ve yenileyemedik. Önce kendin açıyorsun, sonra kapıdan biri geliyor. Hiçbir zaman kilitli bir kapıya kimse gelmiyor ya da sen kilitli bir kapıyı kırıp, içinden çıkmıyorsun. O kapı zaten eskimişti. O yüzden böyle sonlandı evliliğimiz. Eski eşim ile ilgili şunları söyleyeceğim. Herkesle aşk yaşayabilirsin ama herkes ile çocuk yapamazsın. İyi ki onunla böyle bir şey yaşamışım. Bu dönem çocuklarımla bir aradayım ve bana çok iyi geliyor. Ben de onların hayatında olmaya çalışıyorum. Oğlum ve kızımla ilişkim çok iyi. Birlikte hayatı sorguluyoruz. Dürüst bir ilişkimiz var. O açıdan da çok mutluyum" sözleriyle noktaladı. 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2022, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER