Magazin dünyasını yasa boğan ölüm... Aykut Işıklar'ı kaybettik

Magazin gazeteciliğinin duayen ismi Aykut Işıklar vefat etti.

Magazin dünyasını yasa boğan ölüm... Aykut Işıklar'ı kaybettik

Ünlü gazeteci Aykut Işıklar hayatını kaybettik. 70 yaşındaki Aykut Işıklar, kaldırıldığı İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'nde hayata gözlerini yumdu.

Magazin Gazetecileri Derneği acı haberi "BÜYÜK KAYBIMIZ MESLEĞİMİZİN DUAYEN İSİMLERİNDEN GAZETECİ, TELEVİZYONCU VE RADYOCU AYKUT IŞIKLAR HAKK'IN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR. MERHUMUN KEDERLİ AİLESİNE, SEVENERİNE VE BASIN CAMİAMIZA BAŞSAĞLIĞI VE SABIRLAR DİLERİZ" açıklamasıyla duyurdu.

Aykut Işıklar'ın cenazesi 11 Nisan Perşembe günü öğle namazında Kozyatağı Mehmet Çavuş Camii'nden kaldırılacak. 


 

AYKUT IŞIKLAR KİMDİR?

8 Ocak 1949 İstanbul doğumlu Aykut Işıklar, özellikle 90'lı yıllardaki TV magazin programlarıyla tanınmış; Türk gazeteci, televizyoncu ve radyocudur. Köşe yazarlığı, program yapımcılığı ve sunuculuk gibi çeşitli görevlerde de bulundu.

Mimar Sinan Üniversitesindeki eğitimini yarıda bırakarak 1968 yılında Hürriyet gazetesinde gazeteciliğe başladı. On iki yıl Hürriyet'te çalıştı.

İki yıl Günaydın gazetesinde, iki yıl da Tercüman gazetesinde magazin bölümü müdürlüğü yaptı. On yıl Sabah gazetesinin çeşitli bölümlerinde yöneticilik yaptı. Akşam gazetesinde beş sene boyunca köşe yazarlığı yaptı.

Işıklar; Best FM, Klass FM, Alem FM, İstanbul FM ve Radyo Mega'da radyoculuk yaptı.

Aykut Işıklar; özellikle 90'lı yıllarda pek çok televizyon kanalında magazin programları hazırlayıp sundu.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER