Kylie ve Kendall Jenner'ın Reklam Yaptığı Apple Ürünü Sahte Çıktı

Sosyal medyada kendallandkylie isimli 5 milyon 500 takipçili bir hesapları olan Kendall Jenner ve Kylie Jenner kardeşlerin hesaplarından orijinal Apple ürünlerinin imitasyonlarının reklamını yaptığı ortaya çıktı. İkilinin sosyal medyada sahte ürün satan diğer ünlülere özenip para için sahte ürünlerin tanıtımını yapması Apple'ın dikkatini çekti. Şirket ikiliyi uyardı

Kylie ve Kendall Jenner'ın Reklam Yaptığı Apple Ürünü Sahte Çıktı

Sosyal medyada kendallandkylie isimli 5 milyon 500 takipçili bir hesapları olan Kendall Jenner ve Kylie Jenner kardeşlerin hesaplarından orijinal Apple ürünlerinin imitasyonlarının reklamını yaptığı ortaya çıktı.

kendall jenner kylie jenner

İkilinin sosyal medyada sahte ürün satan diğer ünlülere özenip para için sahte ürünlerin tanıtımını yapması Apple'ın dikkatini çekti. Şirket ikiliyi uyardı.

Amerikalı internet fenomenleri Kylie ve Kendall Jenner kardeşlerin, sahte Apple Airpods kulaklıklarının reklamını yaptığı ortaya çıktı.

kendall jenner kylie jenner apple sahte ürün

İki kardeşin Instagram’da toplam 322 milyon takipçisi bulunuyor. Apple, fikri mülkiyet haklarının ihlal edilmiş olabileceğini söylemesine karşın Kylie ve Kendall Jenner’a dava açmayacak.

Şirketin daha önce sahte Apple AirPods reklamı yapan internet fenomenlerini uyardığı belirtiliyor.

kendall jenner kylie jenner sosyal medya

SAHTEKARLIK SİSTEMİ NASIL İŞLİYOR?

Sosyal medyada onlarca internet fenomenin sahte ürünlerin reklamını yaptığı tespit edildi.

Bu kişiler, ürünleri kendileri pazarlamıyor, bunları Çin'den getirip alıcılara gönderen şirketlerin linklerini paylaşıyor.

kendall jenner

Bazı ülkelerin yasalarına göre; meşru ürünlere büyük oranda benzeyen ürünler sahte ürün kapsamında işlem görüyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2020, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER