Komşusunu darp edip "Tam dövemedim" demişti! Ünlü şarkıcıya hapis cezası!

Darp ettiği komşusuna hakkında 'Tam dövemedim, hak etti’ diyen Halil Sezai hakkında flaş bir karar çıktı. Şarkıcıya sahne aldığı mekanda komşusuna yönelik söylediği sözler nedeniyle 4 ay 25 gün hapis cezası verildi. Mahkeme ayrıca cezada indirime gitmedi. Şarkıcı karardan sonra ise "Biz bu duruma alıştık" dedi.

Komşusunu darp edip "Tam dövemedim" demişti! Ünlü şarkıcıya hapis cezası!

Tuzla’da 15 Eylül 2020 tarihinde komşusu Hüseyin Meriç’i darp ettiği gerekçesiyle 1 yıl 11 ay 17 gün hapse çarptırılan şarkıcı Halil Sezai, 18 Temmuz 2021 tarihinde sahne aldığı bir mekanda, “Kafam iyi olduğu için gerekli şekilde tam dövemedim. Bir daha ki sefere inşallah. Hak etti” demesi nedeniyle “alenen hakaret” suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası talebiyle hakim karşısına çıktı.

Duruşmada savunma yapan sanık Halil Sezai, “Amacım hakaret etmek değildi. Kimseyi kast etmeden serzenişte bulunmak istemiştim. Olayın mağdur edileni tamamiyle benim. Suçsuzum. Beraatimi talep ederim” şeklinde ifade verdi.

Komşusunu darp edip

CEZAYA İNDİRİM UYGULANMADI

İlk celsede davayı karara bağlayan mahkeme, sanık Halil Sezai’yi “alenen hakaret” suçundan 4 ay 25 gün hapis cezasına çarptırdı. Cezada indirim uygulamayan mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına yer olmadığına hükmetti.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2022, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER