Kırmızı Oda’nın Alya’sı Bakın Kim Çıktı!

Kırmızı Oda dizisinde farklı tarzı ve hayat hikayesiyle adından söz ettiren Alya'nın final yapan İstanbullu Gelin dizisinde Süreyya ve Faruk'un kızını oynayan Yaz olduğu ortaya çıktı.

Kırmızı Oda’nın Alya’sı Bakın Kim Çıktı!

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu'nun gerçek hayat hikayelerini anlatıldığı kitaplardan esinlenerek hazırlanan dizileri izleyen sosyal medya kullanıcıları, kimsenin bilmediği detayı gözler önüne serdi. Yayınlandığı döneme damga vuran İstanbullu Gelin'in şimdilerde reyting rekorları kıran Kırmızı Oda dizisiyle ilginç bir bağlantısı olduğu öğrenildi. Aynı yazarın kitaplarından uyarlanan dizilerden Kırmızı Oda'daki Alya karakterinin İstanbullu Gelin'de Süreyya'nın kızını oynayan Yaz olduğu ortaya çıktı.

kırmızı oda

Gülseren Budayıcıoğlu'nun 'Hayata Dön' kitabından uyarlanan dizide başrolü oynayan Süreyya karakteri kitapta şizofrendi ve kızı Yaz'a psikolojik ve fiziksel şiddet uyguluyordu. Ancak İstanbullu Gelin'de Süreyya'nın bu durumu anlatılmadı. Hatta şizofreni oynaması gereken Süreyya'nın bazı özellikler dizideki İpek karakterine verildi.

Kırmızı Oda dizisinde Alya karakterinin hikayesini anlatmaya başlamasıyla kimsenin bilmediği gerçekler gün yüzüne çıktı.

İSTANBULLU GELİN'DEKİ YAZ

İstanbullu Gelin'in final yapmasıyla bu hikâyede kısa sürede gündemden kalktı. Ancak şimdilerde TV8 ekranlarında yayınlanan Kırmızı Oda dizisinde Alya'nın ortaya çıkmasıyla İstanbullu Gelin yeniden gündem oldu. Alya'nın hikayesi açılmaya başladıkça, bağlantılar da bir bir ortaya çıkıyor. Büyük bir konak, zengin bir aile, eziyet gören bir çocuk, şizofren bir anne… Hikâye babaannenin ölümü, annenin kendisini asması, alkolik babanın da kızına şiddet uygulamasıyla devam ediyor.

yaz

SOSYAL MEDYA KULLANICILARI GÜNDEME GETİRDİ

Kırmızı Oda dizisindeki Alya, aslında adı Ala olan bir kız kitapta. Yani İstanbullu Gelin'deki Yaz. Süreyya ve Faruk'un kızı, Esma'nın torunu... İstanbullu Gelin'in gerçek hikayesi, Kırmızı Oda'daki Alya'nın hikayesiyle ortak. Yazarın iki kitabını da okuyan sosyal medya kullanıcıları bu durumu kısa sürede ortaya çıkardı.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2020, 08:58

Tuğçe Güneş

Ünlülerin hayatından dedikodular ve son dakika magazin haberlerini siz değerli okuyucular için ekip arkadaşlarım ve ben birlikte kaleme alıyoruz. En güncel haberler için magazinburada.net'i okumaya devam edin.

YORUM EKLE