Kıraç'ın A Milli Takım marşını topa tuttular! 'Uyduruk ötesi' diye taşlandı

EURO 2021'de ilk sınavını İtalya karşısında 11 Haziran 2021 Cuma saat 22:15'de verecek olan A Milli Takım için Kıraç'ın yazdığı marşa tepki yağdı. Pek çok isim Kıraç'ın marşını 'Uyduruk ötesi' diyerek topa tuttu.

Kıraç'ın A Milli Takım marşını topa tuttular! 'Uyduruk ötesi' diye taşlandı

Uzun süredir ortalarda görünmeyen Kıraç, EURO 2021'de mücadele edecek A Milli Takım için 'Mehmetçik' göndermeli bir marş yazdı. Hazırladığı besteye bir de klip çeken Kıraç söz konusu videoyu sosyal medya hesaplarından yayınladı. 

"Haydi! Milli Takım! Ay yıldızlı formayı giydiğinizde artık siz de birer MEHMETÇİK'siniz!" mesajı paylaşan Kıraç'ın marşı Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan ile Hakan'ın yengesi olan gazeteci Kübra Par tarafından topa tutuldu.

AHMET HAKAN: ÇOK TEHLİKELİ

Ahmet Hakan, Kıraç'ın bestelediği marşı "Çok tehlikeli" bularak "Sanki savaş öncesi çalan son marş gibi" benzetmesi yaptı.

Ahmet Hakan'ın Kıraç'ın bestesi için kullandığı ifadeler şu şekilde:

KIRAÇ, milli takım için bir marş yapmış.

*

“Hepiniz Mehmet’siniz... Hepiniz askersiniz...” falan diye gazlıyor bizim futbolcuları marşta.

Asker uğurlama töreni şarkısı gibi...

Ya da...

Savaş öncesi çalınan son marş gibi...

Fakat şöyle bir açmazı var bu marşın:

kıraç milli marş

*

Allah korusun, milli takımımız kazara yenilirse falan...

Kendimizi...

Durup dururken savaş kaybetmiş bir millet gibi hissedeceğiz.

kübra par

KÜBRA PAR: KLİP UYDURUK ÖTESİ

Ahmet Hakan'ın ağabeyi ile evli olan Habertürk yazarı Kübra Par da Kıraç'ın bestelediği A Milli Takım Marşı için, "Marş vasat, klip uyduruk ötesi' diyerek eleştirdi.

Kübra Par, marşı eleştirdiği yazıda, "Centilmenlik, rekabet, güzel zaman geçirmek için oynanan maçları cephe savaşlarıyla eşitlemek son derece uygunsuz bir benzetme olmuş.

Marşın müziği ve sözleri de son derece vasat.

Ama ben asıl çektiği klibe takıldım. Madem Milli Takım için bestelemiş klipte niye sadece zatı şahanelerini seyrediyoruz.

Milli takımın eski maç görüntülerinden doğru düzgün bir klip hazırlamak çok mu zordu?" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2021, 20:10

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE