Kim Milyoner Olmak İster'e Damga Vuran Hikmet: "Kardeşimin Sayesinde..."

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına Şanlıurfa'dan katılan Hikmet Karakurt, 125 bin liralık soruya doğru cevap vererek sosyal medya gündemine oturmuştu. Hikmet, 60 bin liralık sorunun cevabını kardeşine aldığı 40 liralık radyodan öğrendiğini anlattı.

Kim Milyoner Olmak İster'e Damga Vuran Hikmet: "Kardeşimin Sayesinde..."

Atv'nin reyting rekorları kıran yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster'e, Şanlıurfa'dan katılan Hikmet Karakurt’un başarısı sosyal medyanın gündemine oturdu. 8 çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu olan 22 yaşındaki Hikmet Karakurt, hayatını anlattı.

1 milyon lira ödül kazanmasına sadece iki soru kalan Hikmet, hayatını kardeşlerine adayan fedakâr bir ağabey. Hikmet'in 8 çocuklu ailesi, Polatlı'da, Eskişehir'de, Konya'da soğan ve şeker pancarı toplayarak geçimini sağlıyor.

hikmet

Sakarya Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü 2. sınıf öğrencisi Hikmet'in en dikkat çeken cevaplarından biri de İngiltere'de bir parkta ziyaretçilere küfreden papağanlarla ilgili 60 bin liralık soru oldu.

“40 LİRALIK RADYO SAYESİNDE 125 BİN TL’LİK SORU BİLDİM”

Bu sorunun cevabını, birkaç ay kardeşinin kendisiyle paylaştığını belirten Hikmet, "Küçük kardeşim Halil, benden bir radyo satın almamı istedi. 40 liraya radyo aldım, hediye ettim. Bir ay önce bana, İngiltere'deki bir parkta papağanların ziyaretçilere küfür ettikleri için yetkililer tarafından birbirilerinden ayrılıp farklı noktalara konulduğunu radyodan dinlediğini söyledi. O detay yarışmada karşıma çıktı. Kardeşimin ve radyo sayesinde 125 bin liralık soruyu bildim" dedi.

hikmet

“DEFTER KALEM ALAMADIĞIMIZ ZAMANLAR OLDU”

"8 kardeşiz. Babamın bir işi yok. Geçimimizi işçi olarak Polatlı'da, Eskişehir'de Konya'da soğan, domates ve şeker pancarı toplayarak sağlıyoruz" diyen Hikmet, "Defter, kalem satın alamadığımız zamanlar oldu. Kardeşlerim bana bakarak okumaya çalışıyor. Okulu bitirdikten sonra onları okutacağım. Biz kitap okuyan ve radyo dinleyen bir aileyiz. Radyodaki dinlediğimiz ilginç şeyleri birbirimizle paylaşırız. Yarışmada kazanacağım parayı kardeşlerim için harcayacağım. Söz verdim çünkü" şeklinde konuştu.

hikmet

“HİKMET ÇOK ZEKİ BİR ÇOCUK”

Annesi Halime Karakurt, "Hikmet, çok zeki bir çocuk. Kafasına koyduğu her şeyi yapar. Ben her zaman kendisinin yanında oldum. Okul olmadığı zaman bizimle tarlada soğan toplar, çapa yapar, boş zamanlarında ders çalışır, kardeşlerini çalıştırır. Çok hayırlı temiz kalpli bir evlattır. O benim ilk göz ağrım" diye konuştu.

hikmet

13 yaşındaki küçük kardeşi Halil Karakurt da "Abim bana radyo sözü vermişti, sözünü tutup radyo aldı. Radyoda komik bir şey çıktı. 4 papağanı bir kafese koymuşlar. Gelen giden insanlara küfür etmişler. Abime anlattım. Yarışmada da bu soru çıktı. Abim 'Yarışmada para kazanırsam söz sana tablet alırım' dedi" diye anlattı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 10:29

Tuğçe Güneş

Ünlülerin hayatından dedikodular ve son dakika magazin haberlerini siz değerli okuyucular için ekip arkadaşlarım ve ben birlikte kaleme alıyoruz. En güncel haberler için magazinburada.net'i okumaya devam edin.

YORUM EKLE