Kerimcan Durmaz: Lise mezunuyum, aylık gelirim 80 bin lira

Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz, sanatçı Arto’yu Sarallar suç örgütüne şikayet ettiği iddiasıyla dün hakim karşısına çıktı. Suçsuz olduğunu ifade eden fenomen, aylık gelirinin 50 bin ile 80 bin TL arasında değiştiğini ifade etti.

Kerimcan Durmaz: Lise mezunuyum, aylık gelirim 80 bin lira

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen, Sarallar suç örgütü liderlerinden Savaş Sarmusak'ı kendisi hakkında sosyal medya paylaşımları yapan Arto ismiyle tanınan Harutyun Dalga'yı tehdit ettirmeye yönelik azmettirmesi iddiasıyla yargılanan Sosyal medya fenomeni ve DJ Kerimcan Durmaz hakim karşısına çıktı. Mahkemeye Kerimcan Durmaz ile Savaş Sarmusak, diğer sanıklar ve avukatları katıldı.

Suçsuzum, beni sevdiğinden ve aramızdaki arkadaşlıktan dolayı...

Kimlik tespitinde lise mezunu olduğunu, DJ'lik yaptığını ve aylık gelirinin 50 bin ile 80 bin TL arasında değiştiğini söyleyen sanık Kerimcan Durmaz, “Ben Savaş beyi DJ'lik yaptığım kulüplerden müşterim olarak tanıyorum. Beni sevdiğinden ve aramızdaki arkadaşlıktan dolayı benim için üzüldüğünden dolayı böyle bir durum gerçekleşmiş. Ama benim bundan haberim yoktu. Arto'ya söylenen sözler konusunda bilgim yoktu. Böyle bir talebim olmadı. Ben azmettirmedim. İddianamede, Savaş beyle aramda geçen telefon konuşmaları günlük olaylara dahildir. Suçsuzum” ifadelerini kullanarak kendini savundu.

Telefonda konuştuğumuz doğru

Sanık Savaş Sarmusak ise, “Konuşmalarımız doğrudur ama tehdit ve benzeri amaçlı değildir. Arto'yu tehdit etmek için kimseyi göndermedim. Kerimcan ile yaptığımız konuşma Trabzon'da çıkacağı sahneyle ilgiliydi. Kendisine Trabzon'da çıkacağı sahneyle ilgili bir şey olmaz dedim” şeklinde konuştu.

Durmaz'ın duruşmalara gelme zorunluluğunun ortadan kaldırılmasına ilişkin talebini kabul eden mahkeme duruşmayı erteledi.

Nurcan Şahin

YORUM EKLE