Kapıcılar Kralı'nın Kızıl Güzeli Sevda Ferdağ'ın Son Hali Şoke Etti!

Kemal Sunal'ın başrol oynadığı Kapıcılar Kralı'nda Mahir'in ortağı rolünde izlediğimiz, şimdilerde 78 yaşındaki Sevda Ferdağ, son haliyle gündeme geldi. İşte kızıl güzelin şimdiki hali...

Kapıcılar Kralı'nın Kızıl Güzeli Sevda Ferdağ'ın Son Hali Şoke Etti!

Gerçek adı Lütfiye Dumrul olan sinema sanatçısı Sevda Ferdağ, son haliyle sevenlerinden yoğun ilgi gördü. Kemal Sunal'ın başrolünde yer aldığı Kapıcılar Kralı filminde 'Mahir'in ortağı rolünde oynayan 78 yaşındaki Ferdağ, "Güzelliği ile yıllara meydan okuyor" dedirtti.

sevda

SEVDA  FERDAĞ'IN SON HALİ...

sevda

sevda

1970'li yılların beğenilen yüzlerinden olan Ferdağ, 1958 yılında rol aldığı ilk filmi 'O Günden Sonra'nın yayınlandığı dönemlerde adı evli bir futbolcu ile aşk dedikodularına karışmıştı. Oyuncu, iddialardan sonra annesi tarafından Almanya'ya ablasının yanına gönderilmişti. 

sevda

ADINI DEĞİŞTİRDİ

1963'te ablasının ısrarı üzerine yeniden oyunculuk yapmak için İstanbul'a dönmüştü. Sevda Ferdağ, Azrailin Habercisi filminde izleyenlerden beğeni toplayında arka arkaya sinema teklifleri almıştı. Oyuncu, o dönemde Lütfiye Dumrul olan adını Sevda Ferdağ olarak değiştirmişti.

sevda

Kariyeri boyunca Müşfik Kenter, Tarık Akan ve Kemal Sunal gibi ünlü yıldızlarla oynama şansını elde eden Ferdağ, 1980'li yılların sonunda modacılık da yapmaya başladı ancak bu serüven çok uzun sürmemişti. 1990'larda Gizli Yüz ve Ağır Roman gibi sinema filmlerinde, 2000'lerde ise Aşkın Dağlarda Gezer, Berivan ve Yaprak Dökümü gibi televizyon dizilerinde rol almıştı. 2011 yılında Kenan Ece, Melih Ekener, Müşfik Kenter ile birlikte Bul Beni adlı sinema filminde oynamıştı.

sevda

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2020, 09:00

Tuğçe Güneş

Ünlülerin hayatından dedikodular ve son dakika magazin haberlerini siz değerli okuyucular için ekip arkadaşlarım ve ben birlikte kaleme alıyoruz. En güncel haberler için magazinburada.net'i okumaya devam edin.

YORUM EKLE