'Kapı' filmi galasında izdiham yaşandı

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Kadir İnanır ve Muhteşem Yüzyılın unutulmaz ismi Vahide Perçin'in başrollerinde yer aldığı ve Süryani bir ailenin hikayesi anlatılan, 'Kapı' filmi yarın vizyona giriyor.

GALADA İZDİHAM 

Heyecanla beklenen filmin dün galası yapıldı. Gala, ünlü isimler ve basın ve filmi merak edenlerin akınına uğradı.

FİLMİN KONUSU

Kapı, Midyatlı Süryani bir ailenin dramını anlatıyor.
Ahşap ustası olan Yakup ile eşi Şemsa, yıllar önce Mardin’den Berlin’e göç eder. Üç çocukları ve torunları ile birlikte Berlin’de yaşayan Süryani aile, burada düzenlerini kurup mutlu bir yaşam sürer. Ancak bir gün Mardin’den gelen beklenmedik haber ailenin hayatını değiştirir. Telefonda aldıkları haber, yirmi beş yıl önce kaybettikleri oğulları Mikhael ile ilgilidir. Ailenin yıllar önce yaşadığı acı, aldıkları haber ile yeniden canlanır. Yakup ve Şemsa, vakit kaybetmeden Mardin’e giderler. Onlara bu yolculuklarında torunları Nardin de eşlik eder. Yıllar önce ayrıldığı köyüne geri dönen Yakup, gördükleri karşısında şok olur. Köyü terk edilmiş, evi ise yağmalanmış bir halde bulur. Evin kapısının sökülüp alındığını gören Yakup, kapının peşine düşmeye karar verir. Kapıyı bulmak için, Nardin ve kapıyı yerinden söken kaçakçı Remzi ile yola çıkan Yakup, önce Kayseri’ye oradan da İstanbul’a gider.

USTA OYUNCU KADROSU

Nihat Durak'ın yönetmenliğinde çekilen film usta oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor. Kadir İnanır ve Vahide Perçin başrolleri paylaşırken, Timur Acar, Erdal Beşiçioğlu, Aybüke Pusat ve Özgün Çoban onlara eşlik ediyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 03:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER