Kansere Yakalanan Oyuncu Nurgül Uluç Yaşamını Yitirdi

Ekranlardan tanıdığımız isim Nurgül Uluç, Hande Ataizi ve Nurgül Yeşilçay'ın da yer aldığı 'Melekler Adası' adlı dizide rol almıştı. Nurgül Uluç, yaşamını yitirdi. Bir çocuk annesi Uluç, kanser tedavisi görüyordu.

Kansere Yakalanan Oyuncu Nurgül Uluç Yaşamını Yitirdi

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, 49 yaşındaki oyuncu Nurgül Uluç'un kansere yenik düşerek dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini duyurdu. Hande Ataizi ve Nurgül Yeşilçay’ın da yer aldığı ‘Melekler Adası’ adlı dizide rol alan Uluç’un bir süredir kanser tedavisi gördüğü öğrenildi. Bir çocuk annesi Nurgül Uluç, ‘Korkuyorum Anne’ adlı film ve çok sayıda tiyatro oyununda rol almıştı.

NURGÜL ULUÇ KİMDİR?

6 Mart 1971 tarihinde doğan Nurgül Uluç 49 yaşında vefa etti. Akademi İstanbul Tiyatro Bölümü’nden mezun olduktan sonra çok sayıda tiyatro oyununda rol aldı. Aynı zamanda dizi ve sinema filmlerinde de rol alan Uluç, 2005 yılında düzenlenen Garanti Mini Bank 2. Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali‘nde bir ilki gerçekleştirmişti. Oyuncu, 3-5 ile 6-9 yaş çocuk gruplarına yapılan film gösterimleri sırasında, Masalcı Abla kimliği ile filmlerin anlatımlarını üstlenmişti ve bir çocuk annesiydi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2020, 14:30

Tutku Bingöl

Ekip arkadaşlarım ile birlikte magazin alanındaki deneyimlerimizle sizlere eksiksiz, hızlı ve doğru haberler veriyoruz. Gündemdeki sıcak olayları Magazinburada.net'de bulabilirsiniz. Soru, görüş ve önerileriniz için bize sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz. İyi okumalar...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE