Jennifer Lopez, Google'a ilham olan ikonik elbisesini bir kez daha giydi

Dünyaca ünlü şarkıcı Jennifer Lopez, Google Görseller'in kurulmasına ilham olan 2000 yılında giydiği ikonik elbisesiyle bu kez İtalya'da düzenlenen Milano Moda Haftası'na damga vurdu.

Jennifer Lopez, Google'a ilham olan ikonik elbisesini bir kez daha giydi

ABD'li şarkıcı ve oyuncu Jennifer Lopez, İtalya'da düzenlenen Milano Moda Haftası'nda, Versace İlkbahar-Yaz 2020 defilesinde podyuma çıktı. 50 yaşındaki yıldız, 19 yıl önce giydiği ikonik elbisenin bir benzeriyle podyuma çıktı. 

Moda Haftası'nda esti geçti

Gösteri dünyasının tarihe geçen elbiselerinden olan yeşil elbiseyi anımsatan kıyafetle İtalya Moda Haftası'nda podyumda yürüyen Lopez, seyircilerden büyük beğeni ve alkış topladı.

Daha sonra podyuma çıkan Donatella Versace de Lopez ile birlikte seyircilere selam verdi.

Google Görseller'in ilham kaynağı olmuştu

Lopez, 2000 yılındaki Grammy törenine de bu kıyafetle katılmıştı. Geceye damga vuran ve günlerce konuşulan bu tasarım, gösteri dünyasının ikonik elbiseleri arasında yerini aldı. Lopez'in 2000'deki Grammy Ödülleri'nde giydiği elbise, Google'ın fotoğraf arama motoru Google Görseller'in doğmasına ilham vermişti.

"Lopez'in bu kadar aratılması, internette dünyasında bir ilkti"

Eric Schmidt o dönemde Google'da bir yazılım mühendisiydi ve internet kullanıcılarının bu aramanın sonucunda tam olarak ne görmek istediklerinden emin değildi. Elbisenin hikayesini mi arıyorlardı yoksa sadece fotoğrafını mı? Schmidt konu hakkında, "İnternette bir şeyin bu kadar çok aratılması, ilk kez karşılaştığımız bir fenomendi. Google kullanıcılarının bizden ne beklediğini de pek anlayabilmiş değildik. Özetle, J.Lo o elbiseyi giydi ve Google görselleri doğdu" açıklamasını yapmıştı.

İkonik elbisesi, ayakkabı oldu

Versace geçtiğimiz günlerde Lopez'in 50. yaş gününe özel o yıllarda Grammy Ödülleri'ne damga vuran elbisenin ayakkabısını yaptı. Ayakkabı 1075 dolara (Yaklaşık 6 bin 300 liraya) satışa sunuldu.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2019, 01:00
YORUM EKLE